Amerykańscy żołnierze okradzeni w Żaganiu. Zginął im sprzęt o wartości 200 tysięcy dolarów

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Polsce zostali okradzeni - informuje RMF FM. Według ustaleń stacji łupem miał paść specjalistyczny sprzęt o łącznej wartości 200 tys. dolarów.

Napad na kontener należący do armii USA miał miejsce na kolejowej rampie w Żaganiu - dowiedziało się radio RMF FM. W środku znajdowały się m.in. noktowizory, laptopy, lunety i dalmierze. Zginęła jednak tylko część sprzętu, a nie cała zawartość konteneru. Braki odnotowano dopiero wczoraj.

Śledczy, którzy zajmują się sprawą, podkreślają, że w kontenerze nie było ani broni, ani amunicji. Kwestię kradzieży wyjaśnia także Żandarmeria Wojskowa.

Grupa 4000 amerykańskich żołnierzy stacjonuje w Żaganiu od kilku miesięcy. W styczniu przywieźli ze sobą do Polski m.in. wozy bojowe M3 Bradley, haubice M109A6 Paladin, a także czołgi M1A2 Abrams oraz transportery Stryker.

Zobacz też: Ciężarówka amerykańskiej armii dachowała na autostradzie koło Świętoszowa

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (175)
Amerykańscy żołnierze okradzeni w Żaganiu
Zaloguj się
 • derwitz

  Oceniono 26 razy 20

  Welcome to Poland. PiSS was here...

 • labeo

  Oceniono 25 razy 17

  Witamy sojuszników w Polsce!

 • bmc3i

  Oceniono 25 razy 17

  Skoro zginęła tylko cześć sprzętu, to oznacza że sprzęt wyselekcjonowany, a więc nie dokonali tego przypadkowi "zbieracze złomu", lecz była to zaplanowana akcja. Zapewne nie zwykłe drobne złodziejaszki, lecz ludzie którzy zostali tam skierowani po konkretne rzeczy. Ze ściśle określoną zawartością, przy czym materialna wartość zaginionych rządzeń, jest znacznie mniejsza niż ich zawartość mierzona niematerialnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX