Nastolatkowie upili kolegę, zrzucili z murku i wlekli po ziemi. Szokujące nagranie z Częstochowy

Śledczy z Częstochowy opublikowali nagranie, na którym widać szokującą "zabawę" w wykonaniu grupy nastolatków. Sprawą znęcania się nad kolegą zajmuje się teraz prokuratura i policja.

Historię opisał na swojej stronie między innymi "Dziennik Zachodni". Do samego zdarzenia doszło w minioną sobotę na jednym z częstochowskich osiedli. Jak relacjonuje "Dziennik", grupa nastolatków zebrała się tam, by upić jednego z nich mieszanką różnych alkoholi.

Później odurzony chłopak został zrzucony z betonowego murku, w który uderzył głową. W pewnej chwili stracił przytomność, mimo to pozostali nadal się nad nim znęcali - ciągnęli go po ziemi, ogolili mu głowę i pomazali ją mazakiem. Całe zajście nakręcili telefonem komórkowym.

Śledczy i policja badają sprawę

Chłopak na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń dzięki szybkiej interwencji pogotowia i policji.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o znęcanie się. Pierwszy z nich usłyszał zarzuty narażenia życia i zdrowia oraz uszkodzenia ciała. Drugi - naruszenia nietykalności 16-latka. Nie trafili do aresztu - zastosowano wobec nich dozór policji.

W ręce funkcjonariuszy wpadli także dwaj 16-latkowie podejrzani o ogolenie głowy pokrzywdzonego. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Więcej o: