Pamiętacie ich występ ze środkowymi palcami? Zawieszeni dziennikarze wrócili do pracy w TVP

Dziennikarze TVP, którzy podczas lipcowych manifestacji w obronie sądów pozowali do zdjęć pokazując środkowe palce, wracają do pracy. Byli zawieszeni, ale podobno wyrazili skruchę. Będą redaktorami portalu tvp.info.

"Presserwis" podaje, że biuro prasowe TVP przez kilka tygodni nie odpowiadało na  pytanie redakcji, czy dwaj dziennikarze będą nadal pracować w telewizji publicznej.  "Presserwis" ustalił, że od 18 września Lucjan Ołtarzewski i Filip Styczyński wracają do pracy w TVP, ale nie do Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, tylko do portalu tvp.info.

Te ustalenia potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira, szef tvp.info. - Po okresie zawieszenia z nimi współpracy przez TVP za zdarzenie, do jakiego doszło na lipcowej demonstracji przed Sejmem, panowie wyrazili pełną skruchę i są gotowi do pracy - wyjaśnił.

Środkowe palce dziennikarzy TVP

O dziennikarzach TVP Info głośno zrobiło się w lipcu. W czasie nocnych demonstracji przed Sejmem działacz Nowoczesnej Adam Kądziela opublikował nagranie, na którym widać, jak Ołtarzewski i Styczyński pokazują wulgarne gesty.
 


Trudno ocenić, do kogo konkretnie były skierowane. Później, co słychać na kolejnym nagraniu, jeden z nich tłumaczył, że wcale nie pokazywał środkowego palca, a dwa palce "dla znajomych".  

Ówczesny wiceszef publicystyki TVP Info Samuel Pereira tłumaczył, że dziennikarze "nie pokazywali tego do policji czy demonstracji", a jedynie "pozowali". - Ale nie popieram takiego zachowania - zastrzegał Pereira.

Ostatecznie ówczesny szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin poinformował, że "podjął decyzję o zawieszeniu współpracy z panami Lucjanem Ołtarzewskim i Filipem Styczyńskim".

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: