"Niezależna" odkryła spisek giganta. "Google usuwa krzyże z wież kościołów?". Sprawdzamy

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz wykrył spisek - Google może celowo usuwać krzyże z trójwymiarowych zdjęć kościołów. Postanowiliśmy to sprawdzić.

"Absurdalny wymiar poprawności politycznej. Google usuwa krzyże z wież kościołów?" - napisał na Twitterze Sakiewicz.

Do wpisu dołączył artykuł portalu niezalezna.pl pod tym samym tytułem. Autor, powołując się na alarmujące sygnały od internautów, pisze, że na trójwymiarowych mapach Google brakuje krzyży. Dowodem ma być kościół Mariacki w Krakowie. Dalej czytamy:

Wiele osób twierdzi, że jest to świadome działanie Google, które w ramach walki z chrześcijaństwem chce stworzyć alternatywną, świecką rzeczywistość.

Szybko odezwali się inni internauci. "Panie Tomaszu! Na alarm! Parafia też usunęła! Nawet z logo!" - napisał jeden z komentujących wpis Sakiewicza.

Celnie do sprawy odniósł się nasz redakcyjny kolega Michał Protaziuk. "Ale na wieżach Kościoła Mariackiego nie ma krzyża. Chyba że jak w Twin Peaks, to inna rzeczywistość" - napisał Michał. Komu jak komu, jemu można wierzyć. W końców to on stoi za quizami portalu Gazeta.pl.

Postanowiliśmy jednak sprawdzić, czy Google wymazało krzyż z miejsca, w którym faktycznie się znajduje. Otóż najwyraźniej (jeszcze?) nie. 

Kościół MariackiKościół Mariacki Google Maps

PiS chce reparacji od Niemiec. "Hej, zabiłeś mi dziadka, gdzie mój milion dolarów?" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 2]

Więcej o: