Kierowca terenówki ruszył na policjantów, padły strzały. Nocny pościg ulicami Katowic

Na ulicach Katowic doszło w nocy do pościgu za kierowcą bmw, który w jego trakcie chciał potrącić policjantów. W stronę mężczyzny funkcjonariusze oddali serię strzałów. Zatrzymano go kilka godzin później.

Policyjna akcja rozpoczęła się przy jednym ze zjazdów z autostrady. To własnie tam policjanci zajmujący się przestępczością samochodową wezwali kierowcę terenowego bmw do zatrzymania się. Funkcjonariusze chcieli przeprowadzić rutynową kontrolę.

Kierowca nie zastosował się jednak do ich sygnałów i zaczął uciekać w stronę Rudy Śląskiej. Policjanci kryminalni natychmiast ruszyli za nim w pościg. W trakcie ucieczki bmw wjechało w ślepą uliczkę. Kiedy jego kierowca zobaczył na swojej drodze funkcjonariuszy, próbował ich potrącić. Wtedy z broni służbowej oddano kilka strzałów w kierunku samochodu.

Mężczyzna chwilę później zdecydował się porzucić auto, którym nie mógł już jechać i postanowił uciec policjantom na piechotę. Odnaleziono go zaledwie kilka godzin później. W międzyczasie okazało się, że samochód, którym uciekał, był kradziony i należał do jednego z mieszkańców Siemianowic Śląskich.

Kierowca bmw został zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokuratura oraz sąd.

Więcej o:
Komentarze (46)
Katowice. Kierowca chciał potrącić policjantów, pościg
Zaloguj się
 • macwies

  Oceniono 25 razy 15

  czemu ta menda jeszcze żyje? W normalnym państwie sprawna policja zaraz by go odstrzeliła za usiłowanie zabójstwa policjanta

 • plastikpiokio

  Oceniono 13 razy 13

  policja powinna korzystac z broni maszynowej ---te pukawki to dobre do interwencji w lokalu .

 • motyw4

  Oceniono 31 razy 13

  To nie żaden bandyta ale suweren, który powstał z kolan i na Spowiedź Świętą się śpieszył a tępe, milicyjne, ubeckie pały powinny konfetti wycinać albo miesiączkę ochraniać a nie przychrzaniać się do obywatela narodu wybranego, którego w swojej opiece ma Jezus Chrystus Król Polski i Najświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica.

 • radon13

  Oceniono 19 razy 13

  Można go oskarżyć o zamach terrorystyczny z użyciem samochodu

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 5

  "W stronę mężczyzny funkcjonariusze oddali serię strzałów. Zatrzymano go kilka godzin później."
  ==========================================================================
  Zamiast "serii strzałów" potrzebny był jeden celny...

 • heliheli

  Oceniono 3 razy 3

  informacja powinna sie konczyc zdaniem - " bandyte z BMW zastrzelono kilkanascie ( kilka) minut pozniej "

 • yosemitesam

  Oceniono 20 razy 2

  Uciekając z wozu powinien zostawić na fotelu paszport z jakimiś arabskimi personaliami. Ale byśmy mieli 'po europejsku'!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX