"Wiadomości" zrobiły materiał o tym, jak poseł PO wepchnął się do WC. Była nawet rekonstrukcja

"Afera toaletowa" z Twittera trafiła do najważniejszego programu informacyjnego w TVP. W "Wiadomościach" zaprezentowano nawet rekonstrukcję wydarzeń z toalety w Krynicy.

Już otwarcie materiału o niechlubnym wyczynie posła Michała Szczerby zapowiadało, że widzów "Wiadomości" TVP czeka wiele emocji:

Choć PO przyjechała na Forum Ekonomiczne w Krynicy z gotowym programem gospodarczym, cały show skradł jej poseł Michał Szczerba. Podstępnie wdarł się do toalety, przed którą oczekiwali inni, zaatakował też dziennikarza.

O wspomnianym programie gospodarczym PO nie było więc ani słowa, za to rozwinięto wątek "podstępnego wdzierania się" Szczerby do WC. Wydarzenia znane jako "afera toaletowa" opisał na Facebooku dziennikarz Rafał Zasuń.

W skrócie: poseł Szczerba wcisnął się bez kolejki do toalety, potem zaciął się w kabinie, a gdy w końcu się wydostał, wytrącił telefon "zamaszystym gestem, wyćwiczonym zapewne w Sejmie" dziennikarzowi, który groził, że zrobi mu zdjęcie. Wywołany do tablicy poseł tłumaczył się potem, że "nic nie pamięta".

Historia Zasunia krążyła po Twitterze, budząc powszechną wesołość. Ale "Wiadomości" TVP nie poprzestały na przytoczeniu jej - zaprezentowały też rekonstrukcję wydarzeń. Animacja jest prosta, wręcz siermiężna, ale jasno prezentuje kluczowe wydarzenia. Oto początek, ludzie grzecznie czekają w kolejce:

Rekonstrukcja wydarzeń z toalety w KrynicyRekonstrukcja wydarzeń z toalety w Krynicy Fot. 'Wiadomości'

A tu widzimy, jak poseł Szczerba (ludzik w okularach) "podstępnie wdziera się" do toalety:

Rekonstrukcja wydarzeń z toalety w KrynicyRekonstrukcja wydarzeń z toalety w Krynicy Fot. 'Wiadomości'

Po rekonstrukcji widzowie mogli obejrzeć scenę z "Misia" z kultowym cytatem "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się" i szybkie przypomnienie innych "przewin" Szczerby: od organizacji sejmowego "puczu" po "próbę wkręcenia się do programu >>Woronicza 17<<".

Podsumowaniem były słowa publicysty wPolityce.pl Wojciecha Biedronia:

Poseł Szczerba nie przepuści żadnej okazji, żeby się skompromitować.

Chyba nie on jeden.

Fenomen pasków TVP! Literacki geniusz, nagroda NIKE wisi w powietrzu! [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (363)
Wiadomości TVP o aferze toaletowej z posłem Michałem Szczerbą
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 57 razy 49

  Stalinowscy bolszewicy byliby propagandą "narodowej" TVPiS zachwyceni. Ucz się Kim Unie...

 • emadox1327

  Oceniono 42 razy 34

  Ha ha ha, Wiadomości tak często srac.ki dostają, że takie incydenty są tam na porządku dziennym!!!
  Ziemiec to pewnie nawet na po podłogę leje, nie czekając na bardziej ustronny zakatek!

 • petrucchio

  Oceniono 39 razy 33

  Organizują "Polskie Davos" tak, że trzeba stać w kolejce do kibla? Nic dziwnego, że głowy państw i szefowie rządów krajów cywilizowanych omijają tę imprezę.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 40 razy 30

  Gó...any program, gó...any temat. Czyli wszystko na swoim miejscu. Będzie wypierało mniej istotne informacje interesujące pogrobowców złej zmiany.

 • crotalus1

  Oceniono 42 razy 28

  Niestety DT nie podał jakiego koloru był klocek Szczerby. Liczę że Bugała zrobi kolejny materiał. Są przecieki z toalety. Babcia klozetowa musi coś wiedzieć.

 • frogman

  Oceniono 30 razy 26

  abonament na "telewizję kiblową"?nie mylić z kablową

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX