Mieszkaniec przyłapał policjantów na drzemce w radiowozie. Zrobił im zdjęcia, będą konsekwencje

Choć byli na służbie, nie przeszkodziło im to w ucięciu sobie drzemki. A mowa o dwóch policjantach z Gostynia, przyłapanych przez jednego z mieszkańców.

Zdjęcia śpiących funkcjonariuszy trafiły do redakcji portalu Gostyń24. Autor fotografii opowiedział dziennikarzom, że przyłapał policjantów w środku dnia. Ich radiowóz był zaparkowany w pobliżu stadionu w Gostyniu przy ul. Sportowej. - Przechodziłem tamtędy i widzę, że policjanci śpią, więc zrobiłem im zdjęcia. To było na parkingu koło lodowiska - relacjonuje autor zdjęć.

Dziennikarze przekazali zdjęcia lokalnej komendzie. Ta potwierdza, że widać na nich ich funkcjonariuszy. Jeszcze tego samego dnia wobec policjantów wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Powyższa sytuacja w naszej ocenie jest niedopuszczalna i nie ma na to żadnego przyzwolenia. Wobec policjantów, którzy spali podczas służby zostaną wyciągnięte konsekwencje

- czytamy w oświadczeniu rzecznik prasowego powiatowej komendy policji w Gostyniu.

"W związku z zaistniałą sytuacją na odprawach służbowych ten przypadek jest szczegółowo omawiany. Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu polecił również zwiększenie nadzoru nad służbami, szczególnie wzmożenie kontroli w godzinach nocnych, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji" - dodał aps. sztab. Sebastiana Myszkiewicz.

Więcej o: