W radzie forum w Krynicy była tylko jedna kobieta. Teraz Eszter Szabo zabrała głos

Po naszym tekście o tym, że w 38-osobowej radzie forum w Krynicy jest tylko jedna kobieta, odezwała się do nas sama zainteresowana. Eszter Szabo, bo o niej mowa, podkreśliła, że jest już efekt - kobiet w radzie ma być więcej.

W środę napisaliśmy o tym, że w Radzie Programowej XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy, która przyznała Beacie Szydło nagrodę człowieka roku, zasiada tylko jedna kobieta. Są za to np. dwaj duchowni.

Węgierka Eszter Szabo zamieściła na Twitterze swoje zdjęcie z forum w towarzystwie niepełnego składu rady, ale widać na nim doskonale, jak wygląda równość płci w tym gremium.
 

Skład rady uszczypliwie skomentował prezydent Słupska Robert Biedroń. "Wbrew pozorom to nie rada programowa gejowskiej organizacji" - napisał na Twitterze.

Będą zmiany

Materiał wywołał wiele komentarzy. Skontaktowała się z nami także Eszter Szabo. Podziękowała nam za zwrócenie uwagi na problem, ale - co najważniejsze - poinformowała, że jest szansa na zmiany w radzie.

Szabo podkreśliła, że temat był poruszany w gronie członków rady, którzy zgodzili się, że w jej składzie powinno być zdecydowanie więcej kobiet.

Zwróciła uwagę, że przy okazji forum była gospodarzem roboczego śniadania dla liderek biznesu, przedstawicielek środowiska akademickiego, a także sektorów rządowego i publicznego z wielu państw. Wśród tematów dyskusji było m.in. to, jak lepiej wykorzystać wiedzę i doświadczenie lokalnych liderek i ekspertek.

Rozmawiano także o tym, jak zwiększyć liczbę panelistek i prelegentek, by głos kobiet i ich punkt widzenia był lepiej słyszalny. 

- W szerszym ujęciu, chcąc zmienić proporcje kobiet i mężczyzn w gremiach decyzyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, musimy sprawić, by kobiety były silniejsze, lepiej przygotowane do rywalizacji i angażowały się w proces rozwoju, oczywiście we współpracy z mężczyznami - podkreśliła Szabo.

Eszter Szabo, oprócz zasiadania w Radzie Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy, jest honorowym profesorem w Budapeszteńskiej Szkole Biznesu oraz współprzewodniczącą Węgierskiego Okrągłego Stołu Liderek.

Pani Stasia rozbawiła cały przedział: "Dziś się kupuje pieska!". Trafna ocena rodziny [GAZETA DO POCIĄGU]

Więcej o: