Sześć twarzy poszukiwanego bandyty. Zobacz, jak może wyglądać. Policja ostrzega: ma broń

Kryminalni z dolnośląskiej policji poszukują 48-letniego Ryszarda Wróbla, który ukrywa się od czerwca. Za pomoc w jego znalezieniu wyznaczono nagrodę. Jednocześnie policja ostrzega, że przestępca prawdopodobnie jest uzbrojony i może być niebezpieczny.

21 czerwca poszukiwany włamał się i okradł stację paliw w Dobrzycach (woj. wielkopolskie).

Ryszard Wróbel wraz ze wspólnikiem uciekli z miejsca przestępstwa. Zostali zauważeni przez patrol policji w okolicach Milicza, w miejscowości Baranowice. Próbowali uciekać lokalnymi drogami skradzioną skodą octavią.

Samochód porzucili w lesie i zaczęli uciekać. Wspólnik Wróbla strzelił w kierunku ścigających ich funkcjonariuszy, raniąc jednego z nich w szyję. Drugi z policjantów oddał strzały, raniąc napastnika w nogi. Mężczyzna zmarł na miejscu. 

Ryszardowi Wróblowi udało się zgubić pościg w lesie. Do dziś pozostaje nieuchwytny, mimo zaangażowania dużych sił policyjnych.

Dlatego policja prosi o kontakt (z najbliższą jednostką lub pod numerem 997) osoby mające informacje na temat mężczyzny i jego aktualnego miejsca pobytu.  

10 000 zł za pomoc w schwytaniu bandyty

Mężczyzną poszukiwanym listem gończym, wydanym przez wrocławską prokuraturę, jest 48-letni Ryszard Wróbel, mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Za wskazanie jego miejsca pobytu komendant wojewódzki policji we Wrocławiu wyznaczył 10 tys. zł nagrody.

Poszukiwany:
RYSZARD WRÓBEL
s. Stanisław, Stanisława
ur. 30.03.1969 r. we Wrocławiu
zam. Januszkowice, gm. Długołęka

RYSOPIS POSZUKIWANEGO:

Wzrost około 180 cm, włosy ciemny blond, delikatne zakola, oczy jasne – niebieskie, szklana proteza lewego oka, kształt twarzy - pięciokątna, nos średni, prosty, szeroki, usta małe, wąskie, uszy średnie, przylegające.

Znaki szczególne – blizna na prawym uchu, szklana proteza lewego oka. Brak tatuaży.

Uwaga, poszukiwany jest niebezpieczny

Policja ostrzega: poszukiwany może być niebezpieczny, może mieć broń palną. Może zachowywać się agresywnie i próbować ucieczki. Jak informuje asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji, w przypadku napotkania mężczyzny należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji i nie podejmować żadnych działań na własną rękę.

Z uwagi na to, że poszukiwany może zmieniać swój wygląd, policja opublikowała kilka jego możliwych wariantów.

Tym makabrycznym morderstwem na dziennikarce żyje cała Dania

Więcej o: