Cezary Gmyz nazywa wydawcę "Faktu" "nazistowskim". Tym razem dziennikarz TVP ma kłopoty

Korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz nazwał Ringier Axel Springer Polska "nazistowskim wydawcą". - Jeszcze dziś podejmujemy odpowiednie kroki prawne - zapowiada druga strona.

Kolejny wulgarny wpis Cezarego Gmyza chyba już nikogo nie dziwi. Jednak wygląda na to, że tym razem na jednym komentarzu sprawa się nie skończy.  

 "Nie wierzę"

Tym razem dziennikarz nazwał na Twitterze wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska „nazistowskim wydawcą”. W ten sposób zareagował na materiał dziennika „Fakt” mówiący o tym, że niektórzy dziennikarze są oburzeni instrukcją przekazaną dziennikarzom TVP, aby w kontekście rocznicy wybuchu II wojny światowej nie mówili „hitlerowcy” czy „naziści”, tylko „Niemcy”. 

Na wpis Gmyza natychmiast zareagowali dziennikarze. - Nie wierzę :)))))))) - stwierdził Wojciech Biedroń z wPolityce.pl.

Twitta skomentował również Tomasz Lis, redaktor naczelny wydawanego także przez RASP „Newsweeka"

Głos zabrał również Krzysztof Luft, członek poprzedniego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz dziennikarka Polsatu Agnieszka Gozdyra.

Będzie pozew 

Na reakcję Ringier Axel Springer Polska długo nie trzeba było czekać. Wydawnictwo zapowiedziało, że do sądu trafi pozew przeciwko Gmyzowi.  

- Porównanie Cezarego Gmyza uważamy za niedopuszczalne w każdym wymiarze i w związku z tym jeszcze dziś podejmujemy odpowiednie kroki prawne - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odachowska, szefowa komunikacji korporacyjnej w Ringier Axel Springer Polska.

Gmyz: "lekki wpier**l"

To nie pierwszy kolejny kontrowersyjny wpis dziennikarza na Twitterze.  W lipcu zapowiedział, że "jeśli ktoś będzie zakłócał szczyt G20, dostanie od policji w ryj". 

Natomiast, odnosząc się do protestu Platformy Obywatelskiej na sali plenarnej w Sejmie, stwierdził: "Odnoszę wrażenie, że PiS mogłoby jeszcze trochę wzrosnąć gdyby zdecydował się na lekki wpier**l" - napisał Gmyz.

Kilka dni temu było też głośno o tym, w jaki sposób Gmyz odniósł się do powodzi w Houston w Stanach Zjednoczonych. - "Houston, you are problem:) [Houston, jesteś problemem - red.]" - napisał nie do końca poprawnie dziennikarz. W wyniku uderzenia huraganu Harvey w USA w Teksasie zginęło 31 osób, a w lokalnych schroniskach przebywa 30 tys. osób. W tych okolicznościach wpis Cezarego Gmyza nie wszystkim wydał się na miejscu.

Więcej o:
Komentarze (175)
Korespondent TVP Cezary Gmyz nazwał wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska "nazistowskim wydawcą"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 51 razy 43

  TVPis i sam Kurski bardzo dumni ze swojego wysłańca , a kaczor pewnie osobiście mu order z kartofla wręczy za "odwagę"

 • puuchatek

  Oceniono 36 razy 34

  No tak… Nazywanie Auschwitz "polskim obozem zagłady" - be. Ale nazwanie wydawnictwa "nazistowskim" tylko dlatego, że jest niemieckie - w 70 lat po upadku nazizmu - jest cacy.

  Panie Gmyz - to, że Pan jesteś dureń, to nie pańska wina. To, że pan jesteś cham skończony - to już bardziej, ale cóż, widać tak Pana wychowano.

  Ale bycie hipokrytą naprawdę trudno usprawiedliwić.

 • zadrykoza

  Oceniono 37 razy 31

  "Houston you are problem" :) Padłem :) Takie mamy dzisiaj w Polsce elity :)

 • fakiba

  Oceniono 36 razy 28

  Jaka telewizja taki i korespondent , tylko obciach Polsce tylko za granicą menda robi

 • homo_lupus

  Oceniono 33 razy 27

  mam nadzieję, że proces będzie wedle właściwości aktualnego miejsca zamieszkania gmyzoida, czyli w Berlinie, a kwota odszkodowania będzie co najmniej siedmiocyfrowa. W euro, oczywiście.

 • honkers

  Oceniono 26 razy 24

  Gmyz służy kaczyzmowi z takim oddaniem, że chyba skończy w Norymberdze. A w głowie to ma raczej tombak a nie trotyl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX