Tak zaczynał jeden z najważniejszych dziś polityków. Przypomina to telewizja z Legionowa

Z małym wąsem, w drucianych okularach i przed kamerą lokalnej telewizji. Tak karierę polityczną zaczynał Mariusz Błaszczak, dziś jeden najważniejszych ministrów, wtedy - rzecznik prezydenta Legionowa.

"Kamienną twarz opanowanego pana Mariusza" i "przyozdobione stalowym wąsem oficjalne usta prezydenta" - takim komentarzem lokalna telewizja z Legionowa okrasza materiał, w którym przypomina polityczne początki szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. "Kamery poznały go jako rzecznika legionowskiego ratusza" - informuje lektor w LTVLegionowo

Choć materiał telewizji, którym pokazano archiwalne nagrania z ówczesnym rzecznikiem Błaszczakiem pochodzi z 2014 roku, to w tym tygodniu przypomniało go wiele mediów i internautów. 

 

Błaszczak zaczął pracę w legionowskim ratuszu krótko po studiach, kilkanaście lat temu. W 2002 roku bez powodzenia kandydował na prezydenta miasta. Po tym przeprowadził się do Warszawy, gdzie pracował w urzędach dzielnic Wola i Śródmieście.

W 2005 roku - znów bez powodzenia - kandydował z list PiS do Sejmu. Jedak partia wygrała wybory, a Błaszczak został szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od tego czasu piął się na szczyt Prawa i Sprawiedliwości. Dziś kieruje jednym z najważniejszych ministerstw, uważa się go także za jedną z bardziej zaufanych osób w kręgu Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej o: