Grzegorz Miecugow nie żyje. Dziennikarz od kilku lat walczył z chorobą nowotworową

Grzegorz Miecugow miał 61 lat. Informację o jego śmierci podała redakcja "Szkła Kontaktowego" - dziennikarz był gospodarzem programu od 2005 roku. "To najsmutniejsza wiadomość, jaką mamy Wam do przekazania" - czytamy.

Współzałożyciel Faktów TVN i szef redakcji Szkła Kontaktowego z chorobą nowotworową zmagał się od kilku lat. W marcu tego roku podczas spotkania autorskiego w Darłowie mówił, że "może być bardzo ciężko chory". - Tak czy siak będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie - mówił. Jego wypowiedź cytował serwis naszemiasto.pl.

- Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie: wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył - dodał w rozmowie z dziennikarzami.

Niestety, choroba okazała się silniejsza. "To najsmutniejsza wiadomość jaką mamy Wam do przekazania. Grzegorz Miecugow nie żyje. Szef redakcji Szkła Kontaktowego, współzałożyciel Faktów TVN, nasz przyjaciel i po prostu bardzo dobry człowiek. Żegnaj" - ta informacja pojawiła się na profilu programu krótko po 17.

Dziennikarz z TVN był związany od samego początku

Grzegorz Miecugow karierę dziennikarską zaczynał w programie III Polskiego Radia - od 1987 roku był członkiem zespołu, a następnie szefem programu "Zapraszamy do Trójki". W kolejnych latach zdarzało się mu też prowadzić wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego.

W 1989 roku Miecugow przeszedł do Telewizji Polskiej, gdzie był prezenterem i wydawcą "Wiadomości". Pod koniec lat 90. związał się z telewizją TVN, w której pracował od momentu jej powstania. Dziennikarz wraz z Tomaszem Lisem współtworzył "Fakty", prowadził również weekendowe wydania programu. W 2001 roku poprowadził pierwszą polską edycję "Big Brothera", a w 2005 roku został jednym z gospodarzy "Szkła kontaktowego". Tę funkcję pełnił nieprzerwanie przez 12 lat.

Dziennikarz w ostatnim czasie był dyrektorem działu publicystyki TVN24 i prowadzącym programy "Inny Punkt Widzenia", "Gość poranny" oraz "Cały ten świat". Jest autorem książki "Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu", którą napisał wraz z Tomaszem Sianeckim. 22 listopada obchodziłby 62 urodziny.

Rozmowę z Grzegorzem Miecugowem można przeczytać TUTAJ >>>

Więcej o: