Zdjęcie z imprezy na pomniku rotmistrza Pileckiego. Posłowie PiS zawiadamiają prokuraturę

Zdjęcie przedstawiające młodych ludzi, którzy z uśmiechami pozują do zdjęcia, leżąc na wieńcach i kwiatach żałobnych wywołało falę oburzenia. O znieważeniu pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego we Wrocławiu zawiadomili prokuraturę posłowie PiS.

Zdjęcie przedstawia grupę młodych ludzi leżących na wieńcach. Obok widać butelkę piwa. Jedna z kobiet ma żałobną wstęgę na głowie. Komentujący zlokalizowali, że "impreza" miała miejsce przy pomniki rotmistrza Witolda Pileckiego we Wrocławiu. "Brak szacunku i kultury! Tak się bawi młodzież we Wrocławiu?", "Coraz durniejsze pokolenia mamy!!! Oby wyciągnęli wobec nich konsekwencje!!!" - pisali ludzie.

Kilka godzin później wydarzenie skomentowali właściciele kawiarni. Przyznali, że osoby widoczne na zdjęciu to ich pracownicy i że sytuacja miała miejsce pod wspomnianym pomnikiem. Zaznaczyli, że zostaną wyciągnięte konsekwencje. 

Sprawa na policji, zawiadomienia do prokuratury

Sprawą zajęła się też policja. - Otrzymaliśmy informację, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa - mówi w rozmowie z Gazeta.pl asp. szt. Łukasz Dutkowiak. - W tej chwili jesteśmy na etapie czynności sprawdzających - dodaje. 

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyli posłowie Stanisław Pięta i Dominik Tarczyński z PiS. - Znieważenie pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego we Wrocławiu nie powinno pozostać bezkarne - napisał Pięta.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: