Ukradł XVIII-wieczną rzeźbę św. Franciszka. W jego domu policjanci znaleźli pokaźną kolekcję

Policjanci z Poznania oraz Gniezna namierzyli sprawcę kradzieży XVIII-wiecznej rzeźby św. Franciszka. Okazało się, że w domu złodziej miał kilkadziesiąt podobnych łupów.

Do kradzieży doszło 18 sierpnia w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Złodziej wmieszał się w tłum zwiedzających. W pewnym momencie wziął kilkudziesięciocentymetrową figurę św. Franciszka, zawinął w kurtkę i wyszedł z muzeum.

51-letni złodziej został zidentyfikowany na podstawie nagrań z monitoringu. We wtorek zatrzymali go policjanci z Poznania zajmujący się odzyskiwaniem kradzionych dzieł sztuki oraz funkcjonariusze z Gniezna.  

W domu mieszkańca powiatu krotoszyńskiego policjanci znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów sakralnych, które najprawdopodobniej również zostały skradzione z różnych kościołów na terenie Wielkopolski. Były tam m.in. figury, rzeźby, obrazy, lichtarze i inne przedmioty liturgiczne. Wśród nich także obraz „Jezusa z pielgrzymem”, skradziony dwa lata temu z Gnieźnieńskiej Fary.

Złodziejowi może grozić nawet 10 lat więzienia, jeśli okaże się, że skradzione przedmioty mają dużą wartość historyczną. 

Zepchnął z drogi motocyklistę. Dostał 15 lat

Komentarze (36)
Ukradł XVIII-wieczną rzeźbę św. Franciszka
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 20 razy 12

  Monoteizm katolicki uchwycony na jednym zdjęciu.

 • 4v

  Oceniono 11 razy 9

  Ciekawe, czy handlował, czy własną kolekcję budował... Bo sądząc po sposobie prezentacji, to raczej to drugie. Miłośnik sztuki sakralnej, znaczy się. Obrona ma ułatwione zadanie.

 • xsawer

  Oceniono 11 razy 9

  Chciał być bliżej sacrum i o co tyle rabanu.

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 7

  Nie dziwie sie; wierzacy, katolik, idacy sladami Belzebuba torunskiego...:).

 • hipis3308

  Oceniono 11 razy 7

  Kradł przedmioty sakralne,tak samo jak i dziadek senatora J z PiS,który też okradał kościoły.

 • vomitorium1

  Oceniono 14 razy 6

  "W domu mieszkańca powiatu krotoszyńskiego policjanci znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów sakralnych, które najprawdopodobniej również zostały skradzione z różnych kościołów na terenie Wielkopolski."
  i co z tego ?
  (modlitwa
  do skradzionego świętego
  ma taką samą moc)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX