Była szefowa "Wiadomości" do dziennikarza TVP Info: "drogie dziecko". Osobliwa wymiana zdań

Młody pracownik TVP Info próbował bawić się w rzecznika Telewizji Polskiej. Wtedy do rozmowy włączyła się zwolniona na Twitterze szefowa "Wiadomości" TVP1.

Rada Mediów Narodowych chce wyjaśnień od szefostwa TVP w sprawie zwolnienia szefowej "Wiadomości" Marzeny Paczuskiej na Twitterze. Taką informację podał dziś branżowy portal wirtualnemedia.pl. Newsa udostępnił zajmujący się polityką dziennikarz, Michał Olech. I byłby to wpis, jakich wiele, gdyby nagle nie zareagował na niego młody dziennikarz TVP Info, Ziemowit Kossakowski.

- Nie rozsiewaj fake newsów. Paczuskiej nie zwolnili z TVP. "Przedstawię red. M. Paczuskiej propozycję awansu zawodowego w TVP" - cytat prezesa - napisał Kossakowski. 

Na ten wpis zareagowała sama Marzena Paczuska. - Drogie dziecko, Ziemowicie - odpowiedziała. 

- Kochana pani redaktor, zapraszam na kawę na Placu Powstańców jak wróci Pani z urlopu - czarował Kossakowski. 

- Takie spotkanie umożliwi Panu rozwój zawodowy. Zastanowię się - stwierdziła Paczuska.

Komentarze nie są jednoznaczne, ale czy to czułości, czy ironia, są dość osobliwe - takie rozmowy między pracownikami TVP nie były dotąd na porządku dziennym. Wydaje się, że w gorzkim tonie komentarzy Paczuskiej znajdują odzwierciedlenie wstrząsające telewizją publiczną zmiany sojuszy, sympatii i układów, przez które była szefowa flagowego programu informacyjnego telewizji publicznej została odesłana na ławkę rezerwowych "dobrej zmiany". 

Kim jest Ziemowit Kossakowski?

Ziemowit Kossakowski był wcześniej youtuberem. "Zasłynął" niegdyś swoim kontrowersyjnym nagraniem z Parady Równości czy wypytywaniem Bronisława Komorowskiego o emigrację młodych Polaków i rzekome kontakty byłego prezydenta z funkcjonariuszami KGB.

Kossakowski nie krył się ze swoimi prawicowymi poglądami i poparciem dla Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą, jako członek partii rządzącej, w 2014 roku bez powodzenia startował w wyborach samorządowych.

Nagłe odwołanie Marzeny Paczuskiej

Informacja o zwolnieniu Marzeny Paczuskiej z funkcji szefowej "Wiadomości" spadła nagle - w niedzielę późnym wieczorem - na Twitterze. - Olechowski Jarek nowym szefem "Wiadomości". Gratuluję! - napisał szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Klaudiusz Pobudzin.

Nieoficjalne informacje o szykowanej zmianie na tym stanowisku pojawiały się już wcześniej. Po tym, jak Paczuska napisała, że o decyzji dowiedziała się z Twittera, dziennikarze z różnych redakcji wyrażali swoje oburzenie. 

Prezes TVP Jacek Kurski zadeklarował, że przedstawi jej inną propozycję pracy w Telewizji Polskiej. To ma być awans.

Polecamy też: W "Wiadomościach" TVP "biorą się za łby". Tak otwartej wojny domowej tam jeszcze nie było >>>

Donald Tusk na przesłuchaniu w prokuraturze. Doszło do spięcia z dziennikarzem TVP

Więcej o: