Nawałnice nad Polską. Pan Maciej tankował paliwo do pił. Przy kasie - zaskoczenie. Miły gest

Ta historia przywraca wiarę w bezinteresowną pomoc. Pan Maciej tankował na stacji benzynowej paliwo do pił potrzebnych przy usuwaniu szkód przy nawałnicach. Przypadkowy mężczyzna zapłacił za niego rachunek.

Pan Maciej, który mieszka w miejscowości Charzykowy (woj. pomorskim), od kilku dni angażuje się w usuwanie szkód po nawałnicach, które niespełna dwa tygodnie temu przeszły nad północną Polską. Mężczyzna organizuje m.in. jedzenie, wodę, paliwo i sprzęt do cięcia gałęzi oraz drzew.

"Powodzenia i do widzenia"

Dwa dni temu mężczyzna pochwalił się sytuacją, która spotkała go na jednej ze stacji paliw. - Tankowałem dzisiaj paliwo w bańki do pił i agregatów. Pan z auta na tablicach PO... coś tam zapytał dla kogo i po co a dlaczego itd. W tym czasie zatankował swoje auto. Następnie poszedł zapłacić - opisuje Maciej Siuda. 

Okazało się, że mężczyzna zapłacił również za paliwo do pił mechanicznych. 

Pan Maciej swoją relację uzupełnił o zdjęcie mężczyzny. - Nie chciał się przedstawić. Powiedział tylko powodzenia i do widzenia - podkreśla. 

Zobacz także: Zarobek na tragedii? W Koronowie po nawałnicach woda droższa o połowę. Spółdzielnia tłumaczy

Burze nad Polską: 6 ofiar, wiele osób rannych 

Przypomnijmy: gwałtowne burze i wichury siały spustoszenie w niemal całej Polsce. Zginęło 6 osób, a ponad 50 zostało rannych, w tym 12 strażaków. Zniszczonych zostało 3 688 budynków, a także 30 tysięcy hektarów lasów i prawie 8 mln metrów sześciennych powalonych drzew. Wśród miejscowości, które najbardziej ucierpiały w wyniku potężnych nawałnic, jest m.in. znajdująca się w Borach Tucholskich wieś Rytel. 

Największa taka klęska w historii. Nagranie z tragedii w Suszku

Więcej o:
Komentarze (105)
Nawałnice nad Polską. Pan Maciej tankował paliwo do pił. Przy kasie - zaskoczenie.
Zaloguj się
 • Helena Kowalska

  Oceniono 42 razy 34

  Wspaniały gest i ukłon w strone pana ze stacji,ale też chwała panu który pomaga i wszystkim tym co mają szczere chęci by pomagać i pomagaja,jednak nie można powiedzieć niczego pozytywnego o rządzie,który tak pieje z zachwytu do siebie,że rece opadają,co zrobiliście ponad to co do was należy,jest waszym zasranym obowiązkiem bierzecie duże pieniądze za to,pytam co zrobiliście ponad to ? bo chwalicie się jak zwykle nie mając ku temu podstaw -kłamcy !!!!!!!!!

 • freud1

  Oceniono 32 razy 30

  Szacun dla Poznaniaka.
  A podobno "gosc w dom, cukier w kredens". ;)

 • ktos2014

  Oceniono 37 razy 29

  no i brawo ! Panie Błaszczak jak pan to skomentuje ta wasza konferencja to po prostu wstyd niejaka szydlo nawet się nie zająknęła żeby przede wszystkim podziękować ludziom zwykłym którzy cały swój czas i energie poświęcili by pomagać . pani szydło straz pożarna i wojsko to ich obowiązek ( OT również darmozjady wynagradzane 500 zł miesięcznie jako prywatna armia antoniego )
  i dlatego w pierwszej kolejności powinna pani podziękować wolontariuszom !!!!!!!!

 • niezalany

  Oceniono 28 razy 28

  ludzie tak nie wolno!
  skoro nie chciał się przedstawić, to upublicznianie jego wizerunku jest nietatktem... co najmniej

 • jurek4491

  Oceniono 27 razy 21

  Jednak są w Polsce dobrzy ludzie , gdyby trafił na PiSiora to przelałby pieniądze na Tadka z Torunia a nie pomógł komuś w potrzebie .

 • dornjuan

  Oceniono 25 razy 19

  Bo tak jest w regionach gdzie wygrywa PO. Na Podkarpaciu u sutenera nikt by za nikogo nie zapłacił a jeszcze coś z chałupy by pod....

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 21 razy 19

  A kurdupel ze swoją świtą lansuje się w Beskidach,a bo to przecież lepszy sort,sort żydowski.

 • 1asz

  Oceniono 16 razy 16

  ...szkoda, że LOTOS zamiast bojkotować TIGERa nie podstawił cysterny z paliwem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX