Polscy turyści utknęli na Korfu. "Najpierw dramatyczna próba startu, teraz koczują na lotnisku"

"Najpierw przeżyli dramatyczną próbę startu, gdy samolot wpadł w ogromne turbulencje, a później spędzili całą noc koczując na lotnisku" - opisuje czytelniczka. Ponad 200 turystów z Polski od wczoraj nie może się wydostać z greckiej wyspy.

Wiadomość o trudnej sytuacji Polaków przesłała nam pani Anna. "Polacy planujący powrót z Korfu do Warszawy mają poważne kłopoty" - opisała. Według jej relacji wszystko zaczęło się w chwili startu - podczas rozpędzania się maszyna wpadła w ogromne turbulencje, a awaryjne hamowanie spowodowało prawdopodobnie uszkodzenie opony.

Na szczęście nikt poza olbrzymim stresem nie odniósł żadnych obrażeń. Niestety, to nie koniec problemów - Polacy spędzili całą noc koczując na lotnisku, a linie lotnicze co kilka godzin zmieniały termin planowanego wylotu. Czyżby w celu wymigania się od obowiązku zapewnienia swoim klientom noclegu? - pyta czytelniczka.

Jak dodaje, części do naprawy maszyny mają dotrzeć na lotnisko dopiero po południu, a najwcześniejsza godzina wylotu zaplanowana jest na środek nocy.

Informacje o awarii w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 potwierdził Tomasz Ostojski z linii lotniczych Small Planet. - Na pasie startowym doszło do uszkodzenia opony. Samolot jest w trakcie usuwania usterki - przekazał.

Turyści utknęli na greckiej wyspie KorfuTuryści utknęli na greckiej wyspie Korfu Fot. Screen via smallplanet.aero.pl

Ostojski potwierdził również, że ze względu na szczyt sezonu turystycznego hotele na całej wyspie nie dysponowały wolnymi miejscami. Z tego względu turyści byli zmuszeni spędzić noc na lotnisku, gdzie dostali kanapki i wodę - podaje rmf24.pl.

Po godzinie 10 rano Polacy zostali jednak przewiezieni do hotelu.

Każdemu z nich przysługuje dzienny pakiet "all inclusive". Do użytku podróżujących zostało oddanych również około ośmiu pokoi. Jest nam niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Mamy nadzieje, że greckie słońce wynagrodzi naszym klientom ciężkie warunki, w których musieli spędzić noc. Mamy nadzieję, że nie będzie już żadnych więcej opóźnień

- przekazała redakcji portalu tvn24.pl Bogna Jaśkowiak z biura podróży Grecos, które było organizatorem wyjazdu. Ponowny wylot został zaplanowany na godzinę 18 czasu polskiego.

Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Więcej o: