Rozwiązłość w Barcelonie sprowokowała terrorystów? W TVP Info absurdalna rozmowa o zamachu

Jednym z głównych tematów sobotniego "Salonu dziennikarskiego" w TVP Info były zamachy w Hiszpanii. Eksperci w studiu przerzucali się kontrowersyjnymi tezami na temat ich przyczyn i równie zaskakującymi rozwiązaniami.

Dziennikarz Wojciech Reszczyński mówił m.in., że zamachy powtarzają się coraz częściej, ale "odpowiedzialne za losy Europy lewackie, liberalne i masońskie elity nie są zainteresowane rozwiązaniem problemu". Według tej teorii, jak mówił, Europa ma być multikulturowa. - Mają zniknąć państwa narodowe i zniknąć ma chrześcijaństwo - powiedział.

Ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika "Idziemy", mówił o odklejeniu się elit zachodnich od społeczeństwa. - Nie przypadkiem zamach miał miejsce w Barcelonie, najbardziej kosmopolitycznym mieście hiszpańskim - powiedział.

"Rozwiązła Barcelona"

Zastrzegł, że nie chce być posądzony o fobię. - Ale jednym z powodów ataków jest obrzydzenie niektórymi nurtami subkultury zachodniej, zwłaszcza rozwiązłości - kontynuował. 

- Jeżeli mielibyśmy szukać najbardziej rozwiązłego miasta w Hiszpanii, to ja bym wskazywał na Barcelonę. To jest dodatkowe prowokowanie tych, którzy są radykalnymi muzułmanami - powiedział ks. Zieliński. - Ja nie twierdzę, że jak ktoś jest rozwiązły, to można go zabić - zastrzegł. 

Z kolei satyryk Ryszard Makowski, znany z kabaretu OT.TO, mówił, że mamy do czynienia z "hybrydową wojną religijną". Mówił o "najeździe na Europę" oraz o tym, że zamachy są efektem tego, że ktoś prowadzi taką politykę. 

"Wydalać Arabów", "III wojna światowa z islamem"

Makowski przedstawił rozwiązanie, którym już wcześniej chwalił się na Twitterze: - Za każdego zabitego w ataku wydalać losowo tysiąc Arabów. To może by przyniosło efekty, bo sami by się pilnowali - powiedział.

- W przepowiedniach była III wojna światowa z islamem, ale nie myślałem, że ona będzie tak wyglądała, że oni po prostu przyjadą sobie tutaj pontonami i będą jeszcze goszczeni, np. w Niemczech - powiedział Makowski.

Satyryk pochwalił rząd Beaty Szydło, który nie wpuszcza do Polski "nachodźców".

Rasistowskie żarty i piosenki o zagranicznych spiskach. TVP zorganizowała jubileusz Jana Pietrzaka

Więcej o:
Komentarze (682)
Atak w Barcelonie. Eksperci TVP Info komentują: "wojna hybrydowa", "rozwiązła Barcelona"
Zaloguj się
 • iku1

  Oceniono 134 razy 116

  Pytam się skąd ksiądz może wiedzieć o rozwiązłości w Barcelonie?
  Jak zdobył tę wiedzę?

 • e.olsen

  Oceniono 100 razy 80

  > - Za każdego zabitego w ataku wydalać losowo tysiąc Arabów.

  Ludzki pan! A mógł chcieć rozstrzeliwać losowo... Hmmm... Czy coś wam to przypomina?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 85 razy 79

  Jasne, kto może być większym ekspertem od rozwiązłości niż jakiś chłopski syn z Podkarpacia, który swoje pedofilskie ciągoty ukrywa w organizacji mafijnej stojącej ponad prawem, powołanej 2000 lat temu, dla takich zbokow jak on?

 • mat.31

  Oceniono 80 razy 66

  Jeśli wielebny mówi, że Barcelona jest taka rozwiązła, to znaczy, że wielebny wie to z własnego doświadczenia. Przecież taki święty człowiek by nie kłamał...

 • pdppdp

  Oceniono 61 razy 55

  Satyryk to ktoś błyskotliwy, inteligentny, z poczuciem humoru i silnie rozwiniętym zmysłem obserwacji. Proszę zatem nie nazywać p. Makowskiego satyrykiem.

 • mat.31

  Oceniono 61 razy 51

  Jacy ci polscy katolicy sa bezdennie prości i czarno-biali.... Chyba bardziej niż ludy koczownicze Amazonii.

 • citrixx

  Oceniono 55 razy 43

  Czyli żeby nie prowokować muzułmanów powinniśmy zmienić styl nasz życia (wg nich rozwiązły) na taki, który im będzie im odpowiadał? To ja mam jeszcze skuteczniejszy pomysł na zlikwidowanie zamachów. Wszyscy przejdźmy na islam (najlepiej wahhabizm). Wtedy na pewno nie będziemy prowokować islamskich zamachowców. Czy o to księdzu chodziło? Bo powrót do katolickiego konserwatyzmu raczej nas przed zamachami nie uchroni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX