Błaszczak chwali się, że przyspieszył pomoc dla ofiar nawałnic. Zaraz... ten dokument coś przypomina

Premier i ministrowie krytykowani są za to, że w pierwszych dniach zlekceważyli skalę nawałnic, jakie w nocy z piątku na sobotę przeszły przez Polskę. Teraz za wszelką cenę starają się udowodnić, że skutecznie działają.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewniał na czwartkowej konferencji prasowej, że rząd intensywnie pracuje, by uprościć procedury na terenach gmin zniszczonych przez nawałnice, tak aby usprawnić szacowanie strat i odbudowę uszkodzonych obiektów. 

- W tych gminach obowiązują uproszczone procedury związane z uzyskiwaniem zgód na odbudowę i remonty budynków - powiedział szef MSWiA.

Kancelaria premiera napisała w komunikacie o "skutecznych działaniach rządu na rzecz osób poszkodowanych przez nawałnice". 

W internecie szybko pojawiło się porównanie rozporządzenia z 17 sierpnia 2017 roku z rozporządzeniem z 22 sierpnia 2014 r.

Pod czwartkowym podpisana jest oczywiście premier Beata Szydło, pod tym drugim ówczesny szef rządu Donald Tusk. 

RozporządzeniaRozporządzenia Dziennik Ustaw

Dokumenty są identyczne. Różnią się jedynie tym, że w rozporządzeniu sprzed ponad trzech lat jest także mowa o powodzi.

Mariusz Błaszczak rośnie w siłę

Więcej o:
Komentarze (197)
Skutki nawałnic nad Polską. Mariusz Błaszczak o pomocy dla poszkodowanych
Zaloguj się
 • sailor20170605

  Oceniono 81 razy 75

  Dobrze, że zgapił od Tuska. Nie daj boże sam by coś spłodził to poszkodowani mogli by się nie pozbierać, a tak dadzą radę dzięki Tuskowi.

 • laszczyny

  Oceniono 69 razy 61

  Cała Europa z was się śmieje PISoBOLSZEWICKIE kreatury,oszuści i złodzieje.

 • zd46

  Oceniono 60 razy 54

  Tam na Pomorzu, poszkodowani oplakuja z rodzinami swoja tragedie, licza straty, patrzac na utrate dorobku calego zycia !!!!! A w Warszawie-stolicy tego samego kraju odbyly sie: defilady, parady uzbrojenia i samolotow, prezydent i "nierzad PiSu", wygolony, napojony, nakremowany, wyzarty, wypoczety, odprasowany i odprany na koszt podatnikow - SWIETOWAL z rozbawionymi minami !!!! Zona A.Dudy rozbawiona witala generalow podajac „grabie zony” !!! Wiceminister Zielinski organizowal swoje „obchody mlota dla mlota” w Suwalkach. Każdy z rzadzacych miał swoje swieto. Zderzenie dwoch Polsk: PLACZACEJ i swietujacej za pieniadze takze TYCH POSZKODOWANYCH przez wichury na Pomorzu !!! Serca nasze sa z ofiarami a do swietujacych odwracamy sie plecami !!!!!!!

 • pdppdp

  Oceniono 58 razy 48

  Ale... Uzyskaliśmy niewątpliwie cenny dowód na to. że Błaszczak potrafi czytać.

 • polakadam

  Oceniono 45 razy 37

  Prymityw, Prostak, Powtórka Błaszczak, totalny ignorant , który jest bardziej proty niż konstrukcja cepa i bardziej tępy niż młot, za przeproszeniem cepa i młota

 • zd46

  Oceniono 37 razy 33

  Ten dokument, totalny ignorancie powinien byc w obiegu od pierwszego dnia waszego urzedowania a nie walka z kazdym zyjacym stworzeniem przed objeciem wladzy przez oszalalych i zdziczalych wandali. Macie WYKONYWAC swoje obowiazki konstytucyjne wobec spoleczenstwa, ktore was: zywi, ubiera, placi wam za wczasy, za limuzyny, utrzymuje wasze rodziny i laski nie robicie !!!! Macie pracowac a nie opowiadac bzdury 24 godziny na dobe !!! Blaszczak czy twoim zarzadzeniem mozna nakryc dom w miejsce dachu, nie ale mozna sobie nim "tylek podetrzec" !!! Ludzie przezywaja tragedie a wy szalejecie kazdego dnia w "bizantyjskim przepychu" pokazujac jak wladza deprawuje ludzi !!!! Zejdzcie na ziemie, bo inaczej zmiecie was spoleczne "tornado",na smietnik historii. Porazajace, tylu podlych ludzi w jednej partii i to partii antyspolecznej !!!!

 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 33

  "To kopia rozporządzenia Tuska" Zatruł się pan minister wyziewami z kuwety. Prezes się wkurzy. Że kuweta niezbyt często sprzątana.

 • fakiba

  Oceniono 32 razy 28

  Ciekawe na kogo winę za ściąganie Błaszczak teraz zwali , pewnie na Tuska tylko jak on to zrobi , czekam z niecierpliwością na specjalną konferencję prasową "pogrążającą" poprzedników

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX