Byli szefowie stadnin organizują własną aukcję koni. I zapewniają: Nie chodzi o zemstę

Byli szefowie stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie organizują własny pokaz oraz aukcję koni arabskich. Impreza odbędzie się kilka tygodni po słynnej Pride of Poland - w zupełnie nowej lokalizacji.

Pierwszą informacji o planowanej aukcji opublikował Money.pl. W rozmowie z serwisem jedna z organizatorek wydarzenia Anna Stojanowska - zwolniona za rządów PiS inspektor z Agencji Nieruchomości Rolnych - tłumaczy, że "nie chodzi o żadną zemstę", tylko o kontynuowanie ich pasji. I przypomniała, że wyrzuceni przez "dobrą zmianę" już rok temu zorganizowali własny pokaz koni.

W przygotowania do tegorocznego Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich mają być zaangażowani również byli szefowie stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie, Marek Trela i Jerzy Białobok oraz Barbara Mazur - właścicielka filmy Polturf, która przez lata organizowała aukcje Pride of Poland.

Wydarzenie ma już swoją stronę internetową Cracow Show Arabians oraz fanpage na Facebooku. Możemy się z nich dowiedzieć, że pokaz koni potrwa w dniach 8-10 września w Klubie Jazdy Konnej "Szary" w podkrakowskich Michałowicach, a pierwsza w historii aukcja odbędzie się ostatniego dnia imprezy.

Na stronie jest też już dostępna lista koni, które będą wystawione na sprzedaż. Widnieje na niej 27 klaczy i dwa ogiery. Jako "lot 1" - czyli zwierzę otwierające licytację - oznaczono siwą klacz Dellmarę z czeskiej stadniny Suweco Stud. Organizatorzy podkreślają, że lista koni może jeszcze ulec zmianie.

 

Pride od Poland przestała być dumą

Przypomnijmy, ostatnia edycja słynnej aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim odbyła się w minioną niedzielę. Jednak w porównaniu do poprzednich lat trudno mówić w tym roku o sukcesie: w sumie sprzedano jedynie sześć koni za łączną sumę 410 tys. euro. Pozostałe 25 zwierząt wróciło do stajni, bo nie uzyskały nawet minimalnej ceny. Najdroższym koniem aukcji okazała się Prunella z Janowa Podlaskiego - klacz wylicytowano za 150 tys. euro.

Wyniki aukcji w Janowie PodlaskimWyniki aukcji w Janowie Podlaskim Fot. Gazeta.pl

Pride of Poland "idzie na dno"? Tylko spójrzcie na słupki z wynikami aukcji >>>

Więcej o:
Komentarze (246)
Krakowski Pokaz Koni Arabskich. Aukcja byłych szefów stadnin z Janowa
Zaloguj się
 • dragulow

  Oceniono 70 razy 60

  Extra !
  Szach mat - "dobra zmiano". Jak czlowiek ma talent i pasje, to nie da sie go zastapic wiernym i politycznym osobnikiem. I to jest najlepszy przyklad. Bo tu nie pomoze namaszczenie od proboszcza czy kierownika partii politycznej. Tu wszystko widac. Ciekawe, jak bedzie zgrzytac zebami pan profesor z Janowa czy senator, ktory sie tak staral, zeby wszystko przejac...

 • fakiba

  Oceniono 67 razy 49

  Bardzo dobra informacja , niech nieudaczniki s pisiej zmiany zobaczą jak prawdziwa aukcja koni prowadzona przez ludzi którzy się na tym znają ma wyglądać życzę WIELKIEGO SUKCESU

 • fakiba

  Oceniono 58 razy 40

  Wierzę , że aukcja się uda i Jurgiela przy okazji szlag trafi , sukces będzie podwójny

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 29 razy 27

  Brawo, trzymam kciuki za próby przywrócenia prestiżu Polaków jako mistrzów świata w hodowli koni.

  Długa to będzie droga i obawiam się, ze bolszewicy z PiS tak łatwo nie odpuszczą. Zaczną się wydumane kontrole, tym częstsze im prestiż tej aukcji będzie wzrastał. Do tego dojdzie nagonka w gadzinowych mediach, prokuratura, ABW, CBŚ, CBA i inne draństwa.

 • pro.anty.k

  Oceniono 29 razy 25

  I tak trzeba robić - organizować Alternatywne Państwo Obywatelskie w każdej dziedzinie wobec ogólnokrajowej pseudo państwowej anomalii serwowanej przez pis. Jak będzie trzeba to także w wersji podziemnej - fachowcy od takiej wersji jeszcze są wśród nas. Bo jak widać- zwłaszcza na przykładzie ostatnich dni - obecne państwo to już nawet nie jest państwo teoretyczne - to jest po prostu kpina z Obywateli. Niestety bardzo kosztowna kpina....

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 29 razy 25

  Idąc tym torem (inicjatywa alternatywnej aukcji jest super), zróbmy sobie normalną Polskę.
  Potrafimy zapewne.
  Polska pisowska jest porażką (i hańbą).
  Wystarczy chcieć mocniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX