Narodowcy przeszli ulicami Warszawy. Policja usuwała protestujących

Z okazji dzisiejszego Święta Wojska Polskiego ulicami Warszawy maszerowali narodowcy. Ich przemarsz próbowali zablokować Obywatele RP i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Interweniowała policja, która usuwała demonstrantów.

Zgromadzenie rozpoczęło się przez Muzeum Wojska Polskiego w Al. Jerozolimskich. - Na miejscu zebrało się około 200 osób. Powiewają flagi ONR. Są też transparenty z napisami: "Patriota to nie faszysta", "Chwała obrońcom 1920" - opisuje będący na miejscu dziennikarz gazeta.pl Tomasz Setta. 

"Polska wolna od faszyzmu"

Dalej demonstracja przeszła Nowym Światem i właśnie tu zebrali się Obywatele RP, którzy zablokowali marsz. - Polska wolna od faszyzmu - komentowano. "Nacjonalizm - to zabija", "Bez policji nie przejdziecie" - krzyczał ktoś inny. I rzeczywiście, do akcji wkroczyli również mundurowi. W momencie, gdy uczestnicy kontrmanifestacji położyli się ziemi, by utorować drogę Młodzieży Wszechpolskiej, zaczęli usuwać protestujących.

- Policja jest momentami dość bezwzględna i zdecydowana - relacjonuje nasz dziennikarz. - Ale zanim policjanci interweniują, wzywają do rozejścia się. Standardowo legitymowano ludzi, wyłapywano tych najbardziej agresywnych - dodaje. 

Przy okazji protestu Młodzież Wszechpolska zapowiedziała "Wielki Marsz Zwycięstwa", który ma się odbyć w setną rocznicę Cudu nad Wisłą, czyli 2020 roku. 

1,5 tys. żołnierzy i 60 samolotów

15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego w całej Polsce odbywa się mnóstwo wydarzeń. Kulminacją obchodów była coroczna defilada pododdziałów pieszych i konnych oraz pojazdów wojskowych. Elementem otwierającym wydarzenie była część lotnicza. Nad Warszawą przeleciało w sumie około 60 statków powietrznych, między innymi śmigłowce transportowe M-17 i bojowe Mi-24, a także samoloty CASA i Hercules oraz myśliwce Su-22 i Mig-29. 

Więcej o:
Komentarze (345)
Marsz narodowców w Warszawie. Policja usuwała protestujących
Zaloguj się
 • darek334

  Oceniono 52 razy 38

  Wycierają sobie mordy pamięcią o Powstancach i prawdziwych Polakach walczących z wszelkimi symbolami nazizmu i nacjonalizmu !

 • pyosalpinx

  Oceniono 32 razy 28

  nie znam przypadku na swiecie zeby faszyzm i nacjonalizm doprowadzil do czegos pozytywnego.....dlatego trzeba zwalczac tych nieudacznikow i rzad ktory ich promuje

 • fakiba

  Oceniono 45 razy 25

  Błaszczak powinien pilnie nazwę policji zmienić bo oni przestali już obywateli bronić a zaczęli nazistów z zaplecza pis

 • smizycki

  Oceniono 35 razy 21

  Zabawne, spadkobiercy Dmowskiego przywłaszczają sobie zycięstwo Połsudzkiego, wroga endecji.

 • polakadam

  Oceniono 31 razy 19

  Ciekawe, brunatnym koszulom przeszkadza, gdy nazywa się ich po imieniu?
  przecież to są ewidentni faszyści i neonaziści. wystarczy spojrzeć na te głupie mordy, myśleniem nieskażone.

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 18

  Piłsudski zdelegalizował ONR. Dzisiaj składano kwiaty pod pomnikem Piłsudskiego.
  Można by uczcić marszałka delegalizując ONR i młodzież wszechświrską.

 • forciak

  Oceniono 24 razy 16

  czy młodzież wszechgłupia nie zna historii i nie wie, że marszałek Piłsudski wywodził się z PPS (partia lewicowa).Był antagonistą Dmowskiego. Marsz w setną rocznicę Cudu nad Wisłą? Jak to tak promować lewaka? Widocznie brunatne komórki to nie to samo co szare :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX