To będzie piękny dzień, słoneczny i nie za ciepły. Ale na horyzoncie już widać zmianę pogody

Pogoda dziś będzie nas rozpieszczać. Słońce i nie za wysoka temperatura - czego chcieć więcej w długi weekend.

Pogoda sprawiła nam miły prezent w długi weekend. Szykuje się naprawdę piękny wtorek. W całym kraju będzie ciepło, ale temperatury nie przekroczą 27 stopni Celsjusza - przewidują synoptycy.

Pogoda dla poszczególnych rejonów Polski

Na zachodzie Polski będzie cieplej, na wschodzie termometry pokażą raczej 23-24 stopnie Celsjusza.

Najcieplej będzie - tradycyjnie już - we Wrocławiu. 27 stopni mogą się też spodziewać zielonogórzanie.

Na Pomorzu termometry pokażą od około 22-23 stopni Celsjusza w Gdańsku do 26 st. C w Szczecinie. Słońce będzie się czasem chować za chmurami.

Na południu Polski 23-24 stopnie i słonecznie. Można więc śmiało planować wycieczki.

Burze mają wrócić

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał póki co żadnych ostrzeżeń pogodowych. Ale burze mają wrócić lada dzień, wraz z upałami - przewidują synoptycy. Zmiany pogody należy się spodziewać już w środę.

Tragicznie skończyły się nawałnice, które przeszły nad Polską w nocy z piątku na sobotę. 6 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych są dwie harcerki z obozu w Suszku na Pomorzu. Zabiły je spadające drzewa. 

W tereny dotknięte nawałnicami MON wysyła wojsko. "Zostaną skierowane również samochody ciężarowo-terenowe, łodzie, spycharki oraz specjalistyczne maszyny inżynieryjne" - podało ministerstwo. O pomoc wołała miejscowość Rytel. "Brakuje wszystkiego" - skarżyli się mieszkańcy. Więcej na ten temat przeczytasz w tym tekście >>>

Radar burz -  sprawdź, gdzie jest burza

Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza - a dokładnie, gdzie dochodzi do wyładowań - można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.

Radar burz - zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Radar burz - zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Radar burz - zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Przegrywamy walkę z globalnym ociepleniem

Więcej o: