Szósta ofiara nawałnic nad Polską. Kobieta zmarła w szpitalu

Wzrósł tragiczny bilans nawałnic, które w nocy z piątku na sobotę nawiedzały Polskę. 60-latka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Ofiara to mieszkanka Trzecianowa w powiecie gostyńskim. Informację o jej śmierci przekazał prokurator z Gostynia, Jacek Masztalerz. W piątek około godziny 19 kobieta wraz z mężem karmiła zwierzęta w obejściu. Została ranna w głowę, gdy burza przechodziła przez Wielkopolskę, a ona z mężem uciekli przed żywiołem do stodoły. Budynek zawalił się na małżeństwo. Oboje zostali ranni, ale kobieta była w ciężkim stanie. W poniedziałek dotarła informacja, że nie udało się jej uratować.

Tragiczny bilans nawałnic 

W wyniku nawałnic, które nawiedziły Polskę w nocy z piątku na sobotę zginęło 6 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Tragiczną noc mieli harcerze na obozie w Suszku na Pomorzu. Dwie młode harcerki zginęły, przygniecione przez walące się drzewa. Reszta dzieci godzinami czekała na pomoc, byli odcięci od świata. Strażakom dotarcie do nich zajęło kilka godzin. Dużym wsparciem okazali się wtedy dla nich mieszkańcy Lotynia, którzy doskonale znają okolicę i jako pierwsi zaczęli torować drogę do obozu. 

- Najbardziej przerażające było to, jak oni się tam do nich zbliżali, a tam była cisza - wspomina ze łzami w oczach jedna z mieszkanek Lotynia.

Groźne burze nad Polską. Pięć ofiar, wiele osób rannych. Obraz zniszczenia >>>

Tragedia w Suszku. Jest śledztwo prokuratury

W niedzielę Prokuratura Rejonowa z Chojnic wszczęła śledztwo w sprawie śmierci harcerek w Suszku. W jego trakcie będą badane trzy wątki: nieumyślnego spowodowania śmierci, uszkodzeń ciała oraz ewentualnego narażenia harcerzy na utratę zdrowia lub życia przez organizatorów. 

Beata Szydło: Poleciłam sprawdzenie wszystkich obozów dzieci i młodzieży

Więcej o: