Sprawdzamy sytuację na drogach. Pogoda nie ułatwia podróżowania po Polsce. Tu są korki

Początek długiego weekendu nie należy do najlepszych. Gwałtowne burze przeszły w nocy nad Pomorzem i Kujawami. Deszczowa pogoda nie pozostaje bez wpływu na sytuację na drogach. Gdzie są korki?

Burze z piorunami i deszcz - tak od kilkunastu godzin jest dziś w wielu miejscach w Polsce. W nocy z piątku na sobotę nawałnice przetoczyły się przez Pomorze, Kujawy, Dolny Śląsk i Wielkopolskę. A to nie koniec zmagań z pogodą, bo jeszcze dziś zagrzmi w centralnej Polsce. Ostrzeżenia obowiązują w pięciu województwach: warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, małopolskim, łódzkim i śląskim.

Zmiany w pogodzie mają ogromny wpływ na komfort jazdy samochodem. Aktualne warunki nie sprzyjają temu i na razie niewiele wskazuje, by miało się to szybko zmienić. Przekonali się już o tym m.in. kierowcy podróżujący przez Mławę (woj. mazowieckie). Na drodze E77 doszło tam dziś do zderzenia. Na wielu odcinkach tej trasy trzeba się liczyć z korkami.

Gdzie są korki?

W tej chwili utrudnień możecie się spodziewać na drodze S3 od Wolina aż do Goleniowa. Tuż przed Szczecinem także można utknąć w korku na tej trasie. Samochody stoją również na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego.

Trzeba się uzbroić w cierpliwość także przy wjeździe na autostradę A4 na wysokości Wrocławia. Na tej samej trasie nieco wolniej jedzie się też w okolicach Krakowa. Kierowcy mają również powody do narzekań na A1 w pobliżu Torunia oraz na S6 w pobliżu Gdańska.

Wypadek Polskiego Busa. Jest wielu rannych. "Kierowca się odwrócił" >>>

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: