Niszczycielskie burze nad Polską. Straż podała nowe wyliczenia: jest 5 ofiar, 32 osoby ranne

Gwałtowne nocne burze kosztowały życie 5 osób, wielu jest rannych. Strażacy pracują pełną parą. Premier Beata Szydło ruszyła zaś na Pomorze, gdzie sytuacja była najgorsza.

Po południu w komendzie głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie szef MSWiA Mariusz Błaszczak odebrał meldunki dotyczące sytuacji w poszczególnych województwach.

Komendant główny PSP gen. Leszek Suski poinformował podczas spotkania, że strażacy interweniowali dotąd aż 10 tysięcy razy. Suski potwierdził też tragiczny bilans nocnych nawałnic: śmierć poniosło aż pięć osób, a 32 są ranne. 

Wśród ofiar śmiertelnych są dwie młode harcerki. Zginęły na obozie w Suszku w powiecie chojnickim po tym, jak drzewa runęły na namioty. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

W całym kraju w różnego rodzaju akcje po burzach zaangażowanych jest 18 tys. funkcjonariuszy i 4 tys. pojazdów.

Zniszczenia z okolic obozu w Suszku, z Bydgoszczy, gdzie zerwany dach zsunął się na blok i z Gniezna, gdzie piorun uderzył w katedrę widać na tych zdjęciach >>> 

Premier: będzie pomoc finansowa

Premier Beata Szydło wzięła z kolei udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. To właśnie na Pomorzu nawałnice wyrządziły minionej nocy najwięcej szkód.

Po spotkaniu ze służbami szefowa rządu złożyła kondolencje rodzinom ofiar nocnych burz. Nawiązała przy tym do śmierci dwóch nastoletnich uczestniczek obozu harcerskiego w Suszkach. - Zwróciłam się z prośbą, aby wojewodowie wraz z kuratorami sprawdzili obozy na zagrożonych terenach - powiedziała Szydło, kładąc nacisk na miejsca pobytu dzieci i młodzieży. Zapowiedziała też pomoc finansową dla poszkodowanych.

Burze w Polsce - gdzie zagrzmi?

To nie koniec zmagań ze skutkami burz. W tej chwili ostrzeżenia przed nawałnicami obowiązują dla pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego. Niewykluczone, że zagrzmi też na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Radar burz - sprawdź, gdzie będą burze w Polsce >>>

Radar burz - sprawdź, gdzie będą burze w Europie >>>

Powalone przez trąbę powietrzną drzewa zabiły dwie harcerki. Tragedia na obozie >>>

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (213)
Burze w Polsce. 5 ofiar, 32 osoby ranne
Zaloguj się
 • troque

  Oceniono 50 razy 40

  Czekam z niecierpliwością jak uzasadnią, że to wszystko wina Tuska i przez osiem lat ......

 • stanislawwiejak

  Oceniono 39 razy 37

  Nad Polską przechodzą nawałnice a służby mające zabezpieczać i zapobiegać skutkom kataklizmów pogodowych paraduje po Krakowskim Przdmieściu ochraniając dupę jakiegoś posła przed wyimaginowanym wrogiem. Brawo ministrze Błaszczak , niech się wali, niech się pali ty masz trwać ze swoim orszakiem przy Bonaparstku.

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 29 razy 27

  Szydło. Za późno. Nawałnice już przeszły. Nikt nie potrzebuje twojego jęczenia i mamrotania o pomocy.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 31 razy 27

  Strazacy sa od ustawiania barierek w Warszawie nie do pomocy poszkodowany ludziom .

 • Adam Sowa

  Oceniono 30 razy 26

  PiS aktywnie przyczynia się do dewastacji klimatu, przypomnę Lex Szyszko, komercyjną wycinkę Białowieży, zastopowanie rozwoju energii odnawialnych... a teraz Szydło nagle jedzie na Pomorze? Dla kogo ta pokazówka???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX