Podejrzani o pobicie operatora Polsat News wyszli z aresztu. Prokuratura uchyliła decyzję

Dariusz i Andrzej S., którzy w Puszczy Białowieskiej mieli pobić operatora Polsat News, mieli spędzić za kratami dwa miesiące, czekając na rozprawę. Jednak prokuratura uchyliła im areszt - podaje TOK FM.

Jeszcze przed tygodniem prokuratura sama wnioskowała o areszt. Sąd przychylił się do wniosku i uznał, że podejrzani nie powinni być na wolności, bo mogą próbować utrudniać śledztwo i uzgadniać wspólną wersję zdarzeń.

- Prokuratura zebrała już dość obszerny materiał dowodowy i należy jedynie ten materiał uzupełnić, dlatego okres tymczasowego aresztowania wynosi dwa, a nie trzy miesiące - mówi wtedy cytowany przez Polsat News prok. Jan Andrejczuk z Prokuratury Rejonowej w Hajnówce.

Teraz wygląda na to, że prokuratura zmieniła zdanie i już nie chce aresztu, o który sama wnioskowała. "Drwale, którzy pobili operatora Polsat News w Puszczy Białowieskiej są na wolności. Prokuratura uchyliła im areszt" - podaje na Twitterze reporter TOK FM Jakub Medek.

Reporter pobity, zabrali mu kamerę

W ostatni weekend lipca na drodze z Białowieży do Narewki ekipa Polsat News została zaatakowana podczas realizacji materiału. Pobity został operator stacji. Najpierw napastnicy próbowali potrącić go samochodem.

Kiedy schronił się wśród drzew został zaatakowany. Jeden z mężczyzn uderzył go w głowę i powalił na ziemię. Drugi ukradł kamerę.

Według świadków mężczyźni po kilku minutach wrócili w miejsce, gdzie miało dojść do pobicia i wyrzucili kamerę w krzaki. Nie było jednak w nich kart pamięci. Nie znalazły się do dziś.  

Więcej o:
Komentarze (313)
Puszcza Białowieska. Podejrzani o pobicie operatora Polsat News wyszli z aresztu
Zaloguj się
 • moscu1

  Oceniono 97 razy 91

  Ahh, przepraszam za moje wzruszenie, ale to jak za pięknych czasów PRL. Łezka się w oku kręci. Panie sekretarzu Kaczyński - dziękujemy Ci.

 • kralik111

  Oceniono 87 razy 81

  Jezeli po nowych wyborach te wszystkie kaczynskie, zi0bry i inne komunistyczne benkarty nie pojda siedziec to znaczy, ze Polska na nic lepszego nie zasluguje.

 • miets1

  Oceniono 66 razy 64

  "Swoim" w państwie pis włos z głowy nie spadnie, dotyczy to także 400 żuli z ustawki na autostradzie.

 • tubylec_ww

  Oceniono 54 razy 52

  Prokuratura, jakże słusznie i prawidłowo, zmieniła zarzutu: podejrzanym o pobicie jest operator Polsatu - napadł na Bogu ducha winnych leśników i swoją twarzą uderzał cyklicznie o ich pięści i nogi...

 • hrabin1

  Oceniono 54 razy 48

  brakuje jeszcze, żeby z urzędu klasyfikowali atak na wszystko co niezwiązane z pisem jako niską szkodliwość społeczną czynu...

 • ziggybum

  Oceniono 40 razy 40

  Zaskakująca decyzja? A kogo to PiSowskie bagno jeszcze zaskakuje? Chyba tytuł jest celowym klickbaitem. Powinno być "Kolejna decyzja prokuratury na rękę kaczystowskim aparatyczkom".

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 41 razy 39

  Prokuratura zmieniła zdanie, bo to była interwencja w sprawie zagrażającej życiu, przy wycince zagrażającej życiu ziobrów.

 • lodzermensz1

  Oceniono 36 razy 34

  Czyli można.
  Czekamy aż pierwszy dziennikarz lub polityk opozycji spadnie ze schodów i się zabije lub zostanie pobity na śmierć przez nieznanych sprawców.
  Tak to się właśnie odbywa na wschodzie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX