Kolizja z udziałem posła PiS. Wyjeżdżał ciągnikiem z pola

Poseł Łukasz Zbonikowski z PiS kierował ciągnikiem rolniczym, do którego przyczepiony był agregat. W sprzęt uderzył samochód, jedna osoba została lekko ranna.

W sobotę w miejscowości Ruda w woj. kujawsko-pomorskim doszło do kolizji z udziałem posła PiS Łukasza Zbonikowskiego - podaje "Fakt".

- W kolizji jechał 39-letni mieszkaniec Włocławka. Jechał ciągnikiem w kierunku drogi krajowej nr 55, ciągnął za sobą agregat rolniczy. Agregat nie był doświetlony i jego elementy wychodziły poza elementy ciągnika - mówi nam sierż. sztab. Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

- Kierująca Fordem Galaxy, która jechała w tym samym kierunku, podczas wyprzedzania zahaczyła o elementy agregatu i doszło do kolizji drogowej. Obrażenia odniosła 63-letnia pasażerka Forda - mówi Szarzyński. Obrażenia były jednak niewielkie, stąd zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a nie wypadek.

Zbonikowski został ukarany mandatem 500 zł i sześcioma punktami karnymi. Polityk potwierdził w rozmowie z dziennikiem, że mandat przyjął.

Nie warto ryzykować. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej może skończyć się tragicznie