Owsiak: Nie cofnę słów o Pawłowicz. "Za daleko wybiegacie, interpretując je jako seksizm"

- Niech pani spróbuje seksu! - powiedział na Przystanku Woodstock Jurek Owsiak, komentując wypowiedzi Krystyny Pawłowicz. Jego słowa wywołały burze, z zapowiedzią pozwu włącznie. W obszernym wpisie Owsiak tłumaczy je i zapewnia, że nie zamierza ich wycofać.

Na woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych Owsiak przypomniał bardzo krytyczne słowa posłanki PiS, która kilka lat temu opisywała festiwal jako miejsce, gdzie dochodzi do "szczucia na Kościół".

- Niech pani spróbuje seksu! Poczuje pani motyle w brzuchu, rozluźnione plecy - rzucił nagle Owsiak.

Gdy w mediach nagłośniono sprawę wypowiedzi, spotkała się ona z masą negatywnych komentarzy. Wiele osób m.in. na Twitterze zarzucało Owsiakowi seksizm. Głos zabrała też rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która zapowiedziała "kroki prawne" w obronie posłanki.

"Nie utożsamiajcie seksu jedynie ze stosunkiem płciowym!"

Już po zakończeniu festiwalu Owsiak opublikował na Facebooku obszerny wpis dotyczący sprawy.

Przypomina w nim historię tego, jak symulując chorobę psychiczna unikał w PRL wojska i jak uczył się terapii.

"Bez żadnej złośliwości, bez żadnego podtekstu, bez żadnego myślenia kategoriami seksistowskimi, pomyślałem, że gdyby ktoś do mnie przyszedł i opowiadał (...) o sianiu nienawiści, o obrażaniu ludzi, o wypowiedziach na granicy odpowiedzialności prawnej, i gdyby ktoś mnie zapytał, jak pomóc takiej osobie, to pierwsze o czym bym pomyślał, co miałbym w głowie, co mogłoby pomóc, to element przyjaźni, miłości i przytulenia" - pisze Owsiak.

Dalej tłumaczy swoje słowa:  "Dla mnie seks to właśnie przytulenie, to pieszczoty, to wszystko to, co możemy dać bliskiej osobie w najbardziej intymny sposób. Nie utożsamiajcie seksu jedynie ze stosunkiem płciowym!"

"W tym miejscu zwracam się do wszystkich tych, których wzięło święte oburzenie. Nawet na krok nie cofnę moich słów, bo zaproponowałbym to każdemu sfrustrowanemu, z wiecznym fochem i agresywnymi wypowiedziami, bez względu na płeć, człowiekowi. Za daleko wybiegacie, interpretując moje słowa jako wypowiedź seksistowską" - oświadczył Owsiak.

"A jeżeli niepokoi Was to, co powiedziałem, to dlaczego nie niepokoją Was tak nieprawdopodobnie agresywne słowa osoby, parlamentarzysty, jak chociażby 'zamknijcie zdradzieckie mordy'" - pyta dalej.

Owsiak do rzecznik PiS: Czekam na tę sprawę sądową

Szef WOŚP i Przystanku Woodstock odniósł się także do słów Beaty Mazurek z PiS, która zapowiedziała "kroki prawne" przeciw niemu.

"Szanowna pani rzecznik PiS. Czekam na tę sprawę sądową. Jako terapeuta będę szczęśliwy, że przy okazji media pochylą się i poniosą w świat pomysł na terapię seksem" - pisze Owsiak.

"Proszę pamiętać, że mówiąc o przyczynach tego, co powiedziałem, będę mówił także o samej pani Krystynie Pawłowicz. O jej wypowiedziach, o jej zachowaniach, o przypadkach dyskredytowania przez nią innych ludzi i wartości" - podkreśla.

Więcej o:
Komentarze (417)
Woodstock 2017. Owsiak "nie cofnie" słów o Pawłowicz. Tłumaczy, dlaczego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 85 razy 69

  Ja dziś Paniom życzę, żeby przestało się Paniom śnić, a zaczęło przytrafiać. - Zygmunt Freud.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 76 razy 54

  I tak trzymaj Owsiak i nie popuszczaj. Gdybyś przepraszał, wpisałbyś się w narzuconą przez PiS i prawicę, narrację piramidalnych idiotyzmów.
  Jeżeli jednak będziesz zmuszony przepraszać, to sugeruję, mniej więcej taki tekst;

  'Przepraszam panią Krystynę Pawłowicz za słowa, w których przypuszczałem, że nie uprawia pani seksu. Proszę przyjąć z tego powodu wyrazy głębokiego ubolewania.'

  Przeprosiny są? - Są.
  Przyznanie do błędu jest? - Jest.
  Ubolewanie jest? - Jest.
  A teraz niech Pawłowicz i kompani zastanawia się, czy to ubolewanie z powodu wypowiedzianych słów, czy błędnego domniemania, czy, że nie uprawia seksu.

 • cezar85

  Oceniono 73 razy 49

  z której strony to jest seksizm?

  rozumiem, że życzenie miłości dla pis'owca to zniewaga, ale bez przesady....

 • berek-oberek

  Oceniono 54 razy 40

  Nie widzę nic seksistowskiego wypowiedzi Owsiaka, nie dostrzegam w jego słowach żadnego agresywnego tonu, jakże charakterystycznego w każdej z wypowiedzi Pawłowicz.

 • stenrw

  Oceniono 57 razy 37

  W odróżnieniu od "panny Krysi" Owsiak nie użył słów niecenzuralnych. To, że seks łagodzi obyczaje jest rzeczą znaną. Przecież Owsiak życząc Pawłowicz radosnego seksu powiedział jej komplement. Kto taką zechce?

 • ina mina

  Oceniono 51 razy 35

  Jurek wezwij na eksperta prokuratora Piotrowicza. On twierdzi, ze dotykanie w miejscach intymnych dzieciakow przez proboszcza z Tylawy mialo dzialanie terapeutyczne.

 • fakiba

  Oceniono 57 razy 33

  Dla zdewociałych starych lafirynd z pisuaru nawet motylki na kwiatku to prowokacja i obraza uczuć religijnych , a słowo sex w ich słowniku i domu nie istnieje , co widać i słychać

 • fakiba

  Oceniono 55 razy 33

  Brawo panie Owsiak , jak Krycha i inne dewoty z pisu typu Mazurek nie wierzą że to pomaga niech spróbują a nie sądami straszą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX