Resort Szyszki nie chce ujawnić odpowiedzi dla Trybunału. Zapewnia tylko, że ta powstała

Ministerstwo Środowiska przesłało już do MSZ odpowiedź dla Trybunału Sprawiedliwości UE ws wycinki w Puszczy Białowieskiej. Rzecznik kierowanego przez Jana Szyszkę resortu nie chciał ujawnić szczegółów pisma.

- Mogę tylko potwierdzić, że resort środowiska przesłał już gotową odpowiedź do ministra spraw zagranicznych - stwierdził rzecznik Aleksander Brzózka, pytany o to, czy sporządzono dokument.

Jak tłumaczył, dokument ma charakter poufny, co spowodowane jest dobrem postępowania. Tak jest, by "nikt nie mógł wpłynąć na treść postanowienia lub ostatecznej decyzji Trybunału" - powiedział rzecznik. Odpowiedź jest - dodał Brzózka - materiałem dowodowym, który nie może być udostępniony do czasu zapadnięcia ostatecznej decyzji w sprawie.

Poseł Jakub Kulesza z Kukiz'15 mówił dziś w Sejmie, że będzie domagał się od ministerstwa ujawnienia odpowiedzi, a jeśli Szyszko odmówi - skieruje sprawę do sądu, czytamy na serwisie parlamentarny.pl.

Rzecznik powtórzył zapewnienie, że jego resort oraz Lasy Państwowe prowadzą w Puszczy Białowieskiej jedynie działania mające na celu "zapewnienie bezpieczeństwa publicznego", w tym działania ochronne dla zagrożonych siedlisk i gatunków.

Czas do północy

W zeszłym tygodniu unijni sędziowie nakazali wstrzymanie wszelkich prac w Puszczy Białowieskiej aż do wydania ostatecznej decyzji Trybunału Sprawiedliwości.

Jednak Ministerstwo Środowiska zapowiedziało kontynuację prac. Zapowiedziało także przesłanie swojego stanowiska w sprawie Puszczy zgodnie z terminem - czyli najpóźniej do północy 4 sierpnia.

W Puszczy Białowieskiej protesty i blokady

Pomimo decyzji Trybunału o nakazie wstrzymania wycinki, w Puszczy prowadzone są prace usprawiedliwiane "bezpieczeństwem publicznym". Protestują przeciwko temu ekolodzy.

Dziś kilkudziesięciu aktywistów blokowało drogę z Białowieży do Narewki. W ten sposób uniemożliwiali wywóz ściętych drzew z Puszczy Białowieskiej. Czytaj więcej>>>

Na miejscu był reporter TOK FM Jakub Medek. Jak relacjonował, aktywiści blokowali dwie ciężarówki wywożące stare świerki. - Zeszli z drogi po tym, jak wycofały się z niej ciężarówki. Protest miał wymiar symboliczny, odbył się na oczach setek turystów - mówił na antenie TOK FM reporter.

Więcej o:
Komentarze (56)
Puszcza Białowieska. Resort Szyszki nie chce ujawnić odpowiedzi dla Trybunału
Zaloguj się
 • yokoono23

  Oceniono 23 razy 21

  Walą suwerena w rogi jak chcą,niby takie tępe a pod przykrywką państwa robią kokosy ,zapewniając byt sobie,rodziną i znajomym na wypadek odstawki od koryta.

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 19

  No i co to tępej Szyszce pomoże , że utajnił skoro zaraz ten jego durny tekst będzie jawy gdy tylko do Trybunału dotrze

 • batura3

  Oceniono 19 razy 17

  Panie Szyszko - to nie jest Pański prywatny folwark. Pańskim PSIM OBOWIĄZKIEM jest udzielić informacji. To nie są wasze towarzyszu Szyszko pieniądze !!!!!!!

 • fakiba

  Oceniono 15 razy 13

  Szyszko bawi się w tajemniczego Don Pedro , szpiega z krainy deszczowców , jedno co ich różni to Szyszko jest paskudniejszy i bardziej pokręcony

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 14 razy 12

  Nie wstrzymał wycinki, czyli kolejny ruski szpieg w rządzie Szydło. Gra dziad jeden na podważanie traktatów, w tym głównie art 5 NATO.

  Za kolaborację z Putinem dziada zparszywiałego należałoby bez sądu postawić po mur.

 • niko8472

  Oceniono 14 razy 12

  Ze co? Poufne lamane przez tajne? I tak tresc wyplynie poniewaz postepowanie absolutnie nie jest tajne i ETS to opublikuje. Paranoja.

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 12

  Będzie jak z Antonim. Okaże się, że pan Szyszko w momencie podejmowania decyzji o niewstrzymaniu wycinki nie był urzędnikiem państwowym. Bo przecież potrafią orać w konstytucji na swoją korzyść. Ale karę zapłaci Polska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX