Pierwsze interwencje na Woodstocku. Zatrzymani, narkotyki, 19-latka poturbowana w namiocie

Jurek Owsiak dopiero co apelował o bezpieczną zabawę na Przystanku Woodstock, ale wśród 120 000 uczestników Woodstocku znalazły się czarne owce. Policja informuje o pierwszych interwencjach i zatrzymaniach.

Festiwale zawsze przyciągają też osoby, które wcale nie szukają wcale zabawy przy ulubionej muzyce. Dlatego zabezpiecza je policja. Na tegorocznym Przystanku Woodstock będzie pracować więcej funkcjonariuszy, około 1600, bo wydarzenie ma też status imprezy podwyższonego ryzyka. 

Na otwarciu Przystanku Woodstock Jurek Owsiak apelował o bezpieczną zabawę i wzajemną życzliwość. Uczestnicy też zrobili owację dla ministra Mariusza Błaszczaka. Czytaj więcej o starcie Przystanku Woodstock >>>

Przystanek Woodstock 2017 w policyjnych statystykach

Festiwal będzie trwać do niedzieli, ale policja już dzieli się pierwszymi statystykami. Jak podaje, na Woodstocku, którego liczba uczestników jest szacowana na 120 000, zatrzymano 60 osób. Odnotowano 82 przestępstwa, w tym 49 związanych z narkotykami. To głównie posiadanie środków odurzających.

Było 13 kradzieży: dokumentów, telefonów i innego rzeczy z prywatnych namiotów uczestników festiwalu. Policja dostała jedno zgłoszenie o gwałcie. 40 razy interweniowała w związku z piciem alkoholu w niedozwolonych miejscach.

Było jedno fałszywe zgłoszenie o bombie. Policja szybko namierzyła 26-latka i postawiła mu zarzuty.

W czwartek wieczorem policyjny dyżurny odebrał informację, że dwóch mężczyzn na polu namiotowym Przystanku Woodstock wyłamało uschnięte drzewo o wysokości około 4 metrów. Spadło ono na namiot w którym przebywała 19-latka z Trójmiasta. Poturbowana, z obrażeniami kręgosłupa trafiła do szpitala. Za nieumyślne spowodowanie obrażeń u dziewczyny zatrzymano dwóch 27-latków. 

Policja informuje też o pobiciu 30-latka w Kostrzynie nad Odrą. Nie podaje, czy ofiarą był uczestnik Woodstocku. Mężczyzna jest w stanie krytycznym. Ma obrażenia głowy spowodowane upadkiem na betonowy chodnik przed sklepem. Zatrzymano 33 latka.

Przystanek Woodstock 2017 oficjalnie zaczął się 3 sierpnia o godzinie 15.00 i potrwa trzy dni - do 5 sierpnia. Więcej informacji znajdziesz na stronie festiwalu Przystanek Woodstock.

Przystanek Woodstock 20 lat temu. Archiwalne zdjęcia >>>

Mariusz Błaszczak rośnie w siłę


 

Więcej o: