Jurek Owsiak otwiera Przystanek Woodstock. Nagle wielka owacja dla ministra. Wiecie którego

Owacje towarzyszyły otwarciu Przystanku Woodstock 2017. Ale zebrał je również ktoś, kogo na Woodstocku nie było i kto na pewno miłego powitania w Kostrzynie nad Odrą by się nie spodziewał. Chodzi o szefa MSWiA, Mariusza Błaszczaka.

- Witam was na najpiękniejszym festiwalu świata! - zakrzyknął o godzinie 15.00 Jurek Owsiak. Później tysiące osób odśpiewały hymn Polski. Tak zaczął się Przystanek Woodstock 2017. Na niebiletowane koncerty ściągnąć mogą setki tysięcy osób (w zeszłym roku było to 280 tysięcy).

- Przez tych kilka dni bądźmy tym najpiękniejszym kawałkiem ziemi. Kawałkiem ziemi, która nas łączy. Wszyscy, bez względu na kolor swojej filozofii, swojej religii, swojej polityki - apelował do woodstockowiczów Owsiak. Chociaż Przystanek Woodstock dopiero co ruszył, Owsiak już podziękował uczestnikom.

Przystanek Woodstock pozdrowił Błaszczaka

- Daliście nam siłę, energię. To także wy jesteście autorami tego festiwalu. To dzięki wam tu będzie bezpiecznie. Pilnujcie się, dzwońcie do domu, rozmawiajcie ze sobą. Niech tu będzie przez 3 dni duch przyjaźni, o którym w Polsce zapomina się. Niech tu będzie duch tolerancji, wzajemnej dyskusji - prosił Jurek Owsiak. - To wasz kraj. Ten kraj jest tak samo wasz. Dbajcie o niego. Bądźcie z niego dumni. To miejsce jest powodem do dumy. Pokażemy całemu światu, że potrafimy się bawić pięknie, wspaniale. Żeby świat nas przytulił do siebie, w tych czasach niespokojnych.

Ekstremalna przemoc to nie jest wyjście. Chamówa, foch, pyskowanie do niczego dobrego nie prowadzą. Uśmiechajcie się i pokażcie wszystkim, że tu możemy się śmiać i być ze sobą.
I uwaga! Pozdrawiamy pana ministra, wiemy którego!

- zakrzyknął Owsiak. A tłum odpowiedział głośną, wesołą owacją. 

- Co nie zabije, to wzmocni. Psy szczekają, karawana jedzie dalej! - podsumował Owsiak tuż po ceremonii oficjalnego otwarcia 23. Przystanku Woodstock.

Jak kiedyś wyglądał Przystanek Woodstock? Mamy stare zdjęcia >>>

Mobilizacja policji na Przystanku Woodstock

Tegoroczny Przystanek Woodstock zabezpieczało będzie niemal 1600 funkcjonariuszy z różnych rejonów Polski. Policja ma być widoczna na Woodstocku przez całą dobę. Funkcjonariusze będą pracować na zmiany. Zanim jedni zejdą ze swych posterunków, ich koleżanki i koledzy gotowi będą, aby kontynuować służbę na Przystanku Woodstock. 

Skąd tak duża mobilizacja policji? Woodstock ma status imprezy podwyższonego ryzyka.

Prawica straszy: Owsiak zrobi z ciebie muzułmankę! Odkłamujemy mity o Przystanku Woodstock >>>

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock zacznie się 3 sierpnia i potrwa trzy dni - do 5 sierpnia. Więcej informacji znajdziesz na stronie festiwalu Przystanek Woodstock. W galerii powyżej umieściliśmy mapę woodstockowego pola oraz organizację ruchu. A tu znajdziesz mapki w większej rozdzielczości >>>

Mariusz Błaszczak rośnie w siłę

Więcej o: