"Pierdy opowiadasz" pod belką w głównym wydaniu "Wiadomości". Jest wyjaśnienie, skąd wziął się napis

"Presserwis" opisał oryginalny napis pod belką informacyjną, który mieli wczoraj zobaczyć widzowie "Wiadomości" w Śremie koło Poznania. Wirtualne Media twierdzą, że to to nie sprawka hakera, tylko cytat z "Rodzinki.pl".

"Press" pisze, że "Wiadomości" mogły paść ofiarą hakera, który poniżej belki informacyjnej wpisał "Pierdy opowiadasz". Napis miał być widoczny podczas głównego wydania "Wiadomości" TVP 1 także wtedy, gdy belki nie było. Zniknął dopiero po kilku materiałach, ok. godz. 19.47.

Do tego czasu redaktor "Presserwisu" zdążył wykonać kilkanaście zdjęć ekranu "Wiadomości" ze złośliwym komentarzem.

Napis nie był widoczny w całym kraju. Według "Pressa" widzieli go wyłącznie korzystający z nadajnika naziemnego  telewidzowie w podpoznańskim Śremie.

Telewizja nie potrafiła wyjaśnić, jak do tego doszło. Jak podaje "Presserwis", zaskoczony był też prowadzący program Krzysztof Ziemiec. 

Pracownik biura prasowego TVP, nie zgadzając się na zacytowanie pod nazwiskiem, powiedział w niedzielę wieczorem "Presserwisowi", że nie ma możliwości, by taki napis wyświetlił ktoś spoza TVP. 

Wirtualne Media: to dialog z "Rodzinki.pl"

Wirtualne Media twierdzą, że „Press” błędnie zarzucił wpadkę „Wiadomościom”, a napis nie jest sprawką hakera, tylko cytatem z „Rodzinki.pl”.

Według portalu dziennikarz "Press" miał prawdopodobnie włączoną opcję wyświetlania dialogów i przełączył na TVP1 z TVP2, gdzie był wtedy emitowany serial „Rodzinka.pl”. W jednym z dwóch odcinków pokazywanych w niedzielę od 18:55 do 20:05 bohaterka mówi właśnie: „Pierdy opowiadasz” - podają Wirtualne Media.

Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o: