Nadciąga fala upałów. Za kilka dni termometry pokażą nawet 35 stopni [POGODA]

Pogoda bez wątpienia na przełomie lipca i sierpnia będzie prawdziwie wakacyjna. Fala gorąca nadejdzie już w niedzielę. Przygotujmy się jednak na burze.

Zwrotnikowe powietrze napłynie z południowego zachodu, tak że już w niedzielę na południu Polski słupki rtęci pokażą 32 stopnie. Jednak synoptycy w tym dniu ostrzegają przed burzami. 

W województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce pojawią się burze, lokalnie spadnie do 20 litrów deszczu na metr kwadratowy, możliwy grad, wiatr w porywach do 80 km/h

- zapowiada Maria Waliniowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Natomiast w poniedziałek na północy pojawią się przelotne opady deszczu z burzami na Suwalszczyźnie. Najgoręcej ma być we wtorek, również na południu, tu możemy spodziewać się 35 stopni. Lekkie ochłodzenie przyniosą środa i czwartek. Koniec przyszłego tygodnia zgodnie z zapowiedziami synoptyków także gorący, z 30 stopniami w cieniu.

Gdzie jest burza?

Informacje o tym, gdzie w tej chwili znajduje się burza - a dokładnie gdzie dochodzi do wyładowań - można znaleźć na specjalnych stronach internetowych. Pozwalają one sprawdzić między innymi w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do nas.

Zobacz, gdzie są burze w Polsce >>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie >>>

Zobacz interaktywną mapę burzową >>>

Z naturą nie ma żartów. Jak uniknąć porażenia piorunem, gdy zastanie nas burza?

Więcej o: