Atak Ogórek na Borowskiego. Burza komentarzy: "Niżej niż dno". Nawet posłanka PiS krytykuje

Magdalena Ogórek, niegdyś mocno związana z lewicą, dziś wschodząca gwiazda prawicy, pokazała, jak przekraczać granice. Niestety w złym znaczeniu.

Dr Ogórek postanowiła stanąć w obronie wicepremiera Jarosława Gowina, którego skrytykował senator Marek Borowski. Z obrony wyszedł atak.

"Panie Borowski, nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie Jarosława Gowina, czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?" - napisała Ogórek.

Pod tym wpisem pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. Odpisał także senator Marek Borowski. Krótko i dosadnie: "Kiedy wydaje się, że niżej nie można już spaść, ktoś puka od dołu w dno. Okazuje się, że to Pani Magda Ogórek. A nazwiska nie zmieniałem".

Była kandydatka na prezydenta brnęła, pytając czy ojciec nie zmieniał. "Senator w wolnej Polsce musi rozliczyć się ze stalinowskiego i KPP-go spadku" - napisała.

Nawet prawica oburzona

Wpisy Ogórek oburzyły nawet Joannę Lichocką, posłankę PiS i członkinię Rady Mediów Narodowych, która napisała: "Pani Magdo, Marek Borowski opowiadał publicznie o domu i pochodzeniu, np.w moim tekście przed laty. Pani wpis nie jest celny, ani elegancki".

Obrona z tej strony zaskoczyła Borowskiego, który podziękował Lichockiej.

Wojciech Mucha? z "Gazety Polskiej Codziennie" wpis Ogórek skomentował wymownie: "Leszek Bubel lubi to".

Szybko też odnalazł się też wpis sprzed trzech lat, gdy Ogórek - jeszcze pod szyldem SLD - apelowała o zamknięcie przeszłości na kartach podręczników historii. 

 

Włodzimierz Czarzasty z SLD napisał: "do dziś za Pani wypowiedzi się wstydziłem (bo SLD zrobiło fatalny błąd). Ale dzisiejsze Pani słowa o Marku Borowskim są po prostu obrzydliwe".

Aktorka, publicystka i polityk

Magdalena Ogórek odbyła kilkutygodniowe staże w kancelariach premiera i prezydenta, pracowała w MSWiA oraz w klubie parlamentarnym SLD. W 2010 roku należała do sztabu wyborczego Grzegorza Napieralskiego. Rok później kandydowała z list SLD do Sejmu, ale bez powodzenia. 

W 2015 roku była kandydatką SLD na prezydenta. W wyborach uzyskała nieco ponad 2 procent głosów.

Po tej porażce drogi jej i SLD rozeszły się. Po wygranych przez PiS wyborach Ogórek zaczęła przejawiać prawicowe fascynacje. W 2016 roku została publicystką tygodnika "Do Rzeczy”. W TVP Info współprowadzi program "W tyle wizji". 

Niedawno pisała na Twitterze: "Podróżujemy autem:) całą trasę przez Polskę dziękowałam Bogu i @BeataSzydlo za to, że nikt nam nie rzuca kamieniami w samochód #Calais".

Ogórek ma na swoim koncie także epizodyczne role, m.in. w "Los Chłopacos ", "Lokatorach" i "Na dobre i na złe".

Pelikany są przerażające. Wyglądają niepozornie, ale to urodzeni mordercy

Więcej o: