Jeszcze będą upalne wakacje i to szybciej niż wam się wydaje! [POGODA]

Chociaż do piątku nadal będą nas męczyć burze, brzydka pogoda dobiega już końca. W sobotę niebo zacznie się przejaśniać, a w niedziele czeka nas prawdziwy wakacyjny upał.

Wszyscy mamy już dość ulewnych deszczy, które od tygodnia uprzykrzają nam życie. Dla wszystkich zmęczonych ciągłymi burzami mamy dobrą wiadomość - to już ostatnie deszczowe dni.

Ciepły weekend 

W piątek czeka nas ostatnia burza przed upałami. Drobne opady pojawią się w północno-wschodniej części kraju, ale już następnego dnia, deszcze pójdą w niepamięć. 

Najcieplej będzie na południu Polski - tutaj temperatury będą wahać się pomiędzy 24 a 26 st. C. Trochę chłodniej będzie w okolicach Poznania i Zielonej Góry - około 23 st. C. Najniższa temperatura będzie nad morzem. W okolicach Gdańska termometry pokażą 20 st, C. Wiatr będzie znikomy - maksymalnie 10 km/h. Ciśnienie nie przekroczy 1010 hPa. 

W niedzielę zacznie się prawdziwy upał. W całej południowej części kraju, utrzyma się temperatura około 30 st. C. W okolicach Wrocławia może to być nawet 31 st. C. Niewielkie opady mogą pojawić się w rejonie Szczecina, jednak tam też będzie wysoka temperatura - 28 st. C. W całej Polsce będzie ciepło i słonecznie - zapowiada się idealny weekend.

Czas na wakacje

Ten weekend nie będzie wyjątkiem. Cały następny tydzień będzie bardzo ciepły. Przelotne burze mogą pojawić się w poniedziałek, jednak wszystko szybko wyschnie, gdyż będzie około 30 st. C. Rekordową temperaturę, termometry pokażą we wtorek - aż 33 st. C. Ciepło i słonecznie będzie do końca przyszłego tygodnia. 

Więcej o: