"Kolejny fake news!". "Dajcie ten komunikat od razu". TV Republika bardzo się spieszyło

CBA bada rozstrzygnięty kilka dni temu przetarg na dostawę wojskowego odbiornika GPS. TV Republika bardzo się spieszyła, by odwrócić uwagę od meritum. Za bardzo.

O sprawie pisaliśmy już wczoraj. Według ustaleń tygodnika "Do Rzeczy", przetarg "wygrał przedsiębiorca, który wcześniej brał udział w ustawianych przetargach na dostawy dla wojska".

Tygodnik powoływał się na informatorów, którzy twierdzili, że przeszukania i zabezpieczanie dokumentów w pomieszczeniach Inspektoratu Uzbrojenia MON trwały kilka godzin.

MON wydało komunikat, w którym potwierdzono, że Inspektorat Uzbrojenia udostępnił inspektorom CBA dokumenty przetargowe. "CBA nie postawiło nikomu w tej sprawie zarzutów, ani nikogo nie zatrzymało. Nie przeprowadzono też przeszukania jakichkolwiek pomieszczeń Inspektoratu Uzbrojenia. Wszelkie odmienne informacje na ten temat są nieprawdziwe"  - napisano w komunikacie.

Te informacje potwierdziło także CBA.

To fake news, dajcie od razu!

Dziennikarz portalu "DoRzeczy" Karol Gac odkrył, że Telewizja Republika bardzo się spieszyła, by opublikować informację o "fake newsie", koncentrując się na tym, że nie było przeszukania, a nie na tym, czego dotyczy kontrola CBA.

Pośpiech był tak duży, że ktoś opublikował materiał z dopiskiem "Dajcie ten komunikat od razu"...

Rasistowskie żarty i piosenki o zagranicznych spiskach. TVP zorganizowała jubileusz Jana Pietrzaka