Skandaliczna okładka "Gazety Polskiej". "Przypomina plakat: Żydzi roznoszą tyfus"

"Uchodźcy przynieśli śmiertelne choroby" - to główny temat najnowszego wydania "Gazety Polskiej". Wspomniany tytuł i projekt okładki zdaniem wielu przywodzi na myśl najgorsze skojarzenia z antysemicką propagandą.

W ostatnim numerze tygodnik Tomasza Sakiewicza twierdzi, że w ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano w Niemczech "gwałtowny rozwój niebezpiecznych chorób zakaźnych". Ma tego dowodzić raport przygotowany przez tamtejszy Robert Koch Institute.

Uwagę wielu przykuła jednak już sama okładka gazety. Widać na niej wyobrażenie grafika o uchodźcach przyjeżdżających do Europy: brudnych, z powykrzywianymi twarzami. W powiązaniu z tytułem "Uchodźcy przynieśli śmiertelne choroby" całość przypomina niektórym do złudzenia hitlerowską propagandę.

"Bardzo przypomina plakat: Żydzi roznoszą tyfus. Tylko to było gdzieś około 1941 roku" - zauważył Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej". Jeszcze inni zestawiają okładkę "Gazety Polskiej" wprost z nazistowskim tygodnikiem "Der Stürmer" i rzucają wyzwanie: "Znajdź różnicę".

Co ciekawe, do tego samego numeru dołączono... "Śpiewnik piosenek z Powstania Warszawskiego". Okładkę zdobi też, co rzadko spotykane, logo PKP.

To nie pierwsza kontrowersyjna okładka "GP". Kilka miesięcy temu tygodnik zadebiutował w odświeżonym formacie z grafiką przedstawiającą Donalda Tuska w mundurze żołnierza Wehrmachtu.

Nieprzyjęcie uchodźców może Polskę drogo kosztować. Komisja Europejska traci cierpliwość i ostrzega

Więcej o: