Były oficer peerelowskich służb autorytetem TVP Info. "Jak tu nie kochać polskiej prawicy"

Prawnik Roman Sklepowicz występował w TVP Info w roli eksperta przy okazji forsowanych przez PiS zmian w sądownictwie.

Sklepowicz pisze o sobie, że jest przedsiębiorcą, prawnikiem, a jego celem jest pomoc ludziom. Jak podaje na stronie internetowej, własnie dlatego założył Stowarzyszenie Poszkodowanych przez System Bankowy i Prawny.

Ekspert od sądownictwa

Sklepowicz w ostatnich dniach komentował w TVP Info kontrowersyjne zmiany w sądownictwie. Mówił m.in., że wszelkie inicjatywy rządu przyjmuje z dużym zadowoleniem, bo Polacy nie mają zaufania do wymiaru sprawiedliwości. Wyrażał zaskoczenie decyzją prezydenta, który zapowiedział weto do ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, komentując, że to podanie na tacy sukcesu totalnej opozycji.

Jest jedno ale...

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz zwrócił uwagę na jeden szczegół: Sklepowicz był oficerem służb PRL, dokładnie Wojskowej Służby Wewnętrznej.

"Jak tu nie kochać polskiej prawicy, skoro oficer WSW występuje jako autorytet TVP Info" - pisze Cenckiewicz. I apeluje: "Kochani dziennikarze! Zanim zaprosicie kogoś w aurze autorytetu do TV i radia, to wpiszcie nazwisko w katalogi IPN".

Cenckiewicz podaje link do Biuletynu IPN, w którym jest informacja o służbie Sklepowicza:

Biuletyn IPNBiuletyn IPN Biuletyn IPN

 

W 2010 roku Sklepowicz chciał ubiegać się o prezydenturę. Udało mu się nawet zarejestrować komitet. Wtedy też informacja o jego przeszłości pojawiła się w mediach. 

Czym była WSW

Wojskowa Służba Wewnętrzna (WSW) to wojskowa służba specjalna funkcjonująca w latach 1957-1990. Była instytucją kontrwywiadu wojskowego i służby zabezpieczającej bezpieczeństwo Sił Zbrojnych PRL oraz utrzymania dyscypliny wojskowej.

Jej zadaniem było m.in. zwalczanie szpiegostwa przeciwko wojsku PRL, przeciwko przemysłowi zbrojeniowemu, utrzymywanie leninizmu w wojsku, czy werbowanie obcokrajowców mogących mieć informacje ważne dla PRL.

W  myśl ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej WSW uznawana jest za organ bezpieczeństwa państwa.

W siedzibie PiS zwołano naradę, na polityków czekali demonstranci

Więcej o: