Trwa program w TVP Info, nagle gość: "Sędziowie powinni wisieć". Prowadzący niewzruszeni

Gromkie brawa i uśmiechy - tak część gości programu TVP Info zareagowała, gdy w pełnej emocji wypowiedzi padły słowa o tym, że "niektórzy sędziowie powinni wisieć". Prowadzący - Jacek Łęski i dr Magdalena Ogórek pozostali niewzruszeni.

Tematem sobotniego programu TVP "Studio Polska" były zmiany w sądownictwie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się politycy, zwolennicy i przeciwnicy reformy, a także osoby określające się jako poszkodowane przez sądy. Program prowadzili Jacek Łęski i dr Magdalena Ogórek. 

Dyskusja była pełna emocji, rozmówcy przerywali sobie, skandowano "wolne sądy!" i "wolne media". - Przestępcy pracują w sądach. Mafijne układy - zaczął wyrywać się do głosu jeden z uczestników programu.

- 20 lat po powodzi lipcowej... Rolnicy byli poszkodowani. Tak rzeka wyglądała, zatory były, za które odpowiada obcy kapitał. Straciłem dach nad głową, zlicytowali mi gospodarstwo, dzieci do domu dziecka... - mówił wyraźnie poruszony mężczyzna. - Mam 204 zł renty, przeszedłem operacje kręgosłupa, nie mam za co żyć - kontynuował. 

"Sądy mogą być niezawisłe, ale sędziowie powinni wisieć"

- Jeśli ktoś nie wierzy, że sędziowie współpracują ze złodziejami, to pokażę. Komornik mnie okradł, sędzia i prokurator mówi, że nie było kradzieży - oskarżał gość programu. - W 1995 roku musiałem uciekać przed mafią sądowniczą. To jest mafia, to jest przestępczy gang, który zniszczył mnie i moje dzieci - mówił.

Chwilę później dziennikarz próbował przerwać. - Czy pan uważa, że to, co się dzieje w sprawie reformy sądów... - powiedział, jednak gość wszedł mu w słowo.

- Sędziowie muszą odpowiadać. Sądy mogą być niezawisłe, ale sędziowie powinni wisieć niektórzy - powiedział mężczyzna. Słowa o tym, że "sędziowie powinni wisieć" nie spotkały się z żadną reakcją prowadzących programu. Z kolei część gości - zwolennicy zmian w sądach - zaczęła bić brawa.

Po kilku kolejnych zdaniach dziennikarz znów przerwał mężczyźnie i zapewnił, że TVP wróci do jego sprawy. Jednak nikt nie skomentował zdana o "wieszaniu sędziów".

 

Prowadzący po programie zdawali się być zadowoleni z siebie. "Wraz z Jackiem Łęskim dziękuję za Państwa reakcje na Twitterze!" - napisała Ogórek. "Cała przyjemność po naszej stronie, robimy to dla Was" - dodał Łęski.

Więcej o:
Komentarze (358)
Trwa program w TVP Info, nagle gość: "Sędziowie powinni wisieć". Prowadzący niewzruszeni
Zaloguj się
 • porfiry3

  Oceniono 101 razy 69

  Każdy wiejski głupek, totalny przymuł teraz w tym kraju uważa się za mędrca. Każdego nieudacznika życiowego okantowali, okradli, bo przecież "żołądki mamy jednakowe" i on chce żyć na takim samym poziomie, co neurochirurg czy wzięty prawnik. Żołądki tak, ale ręce i rozum - nie. Dlaczego nie pisze się wprost - człowieku, jeśli jesteś intelektualnie na poziomie dolnej normy, brak ci zdolności, talentu, a przy tym leniwy jesteś jak mops, to ciesz się, że masz co do garnka włożyć. I nie, nie należy ci się to samo, co komuś, kto jest zdolny, pracowity i obrotny. Po prostu ci się nie należy. I tyle.

 • herbb

  Oceniono 81 razy 51

  "Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nie nadających się urzędników.
  Odnosi się to również do sędziów.
  Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów,
  w świecie wrogim narodowi.."
  1934r. - Joseph Goebbels uzasadniający konieczność "naprawy sądownictwa"

 • justas32

  Oceniono 62 razy 42

  Magdalena Ogórek - beznadziejna aktorka, beznadziejna polityczka, beznadziejna celebrytka. Dla kariery wejdzie w d...ę samemu Prezesowi. Postać ohydna. Ładna, ale ohydna ...

 • chi-neng

  Oceniono 54 razy 34

  "Prowadzący - Jacek Łęski i dr Magdalena Ogórek pozostali niewzruszeni."
  -----
  Na temat anorektyczki - dr lajdactwa politycznego, wole sie nie wypowidac:)

 • stan stan

  Oceniono 50 razy 26

  Widać Polacy powoli dojrzewają do kolejnego rozbioru...tragiczne i smutne

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 25

  Po order z kartofla już się bydlak do kaczora może zgłosić , nawet osobiście prezio mu go wręczy

 • spyderman2

  Oceniono 36 razy 18

  PUSTE kościoły to najlepszy znak protestu wobec milczącego poparcia pisiego nierządu totalnego przez katolicki kościół. umówili się że pisowcy sędziowie bedą tuszować pedofilię kościelną!!

 • goplana24

  Oceniono 35 razy 17

  a ten spaślak w czym jest niezłomny , w obżeraniu się ?????Co za prostacka moda kreować się na patriotę z PISdy.

 • hunkyyankee

  Oceniono 28 razy 12

  PiSSowski elektorat - życie na socjalu i koszulka z kotwicą Polska walcząca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX