Tragedia na strzelnicy. 23-latek najpierw strzelił sobie w usta. Potem strzał oddał instruktor

Tragedia na strzelnicy w Tarnowskich Górach. 23-latek najpierw strzelił sobie w usta, po czym został postrzelony przez zdezorientowanego instruktora. Zdarzenie zarejestrował monitoring.

Do incydentu doszło wczoraj po południu podczas indywidualnych zajęć na strzelnicy sportowej w miejscowym parku wodnym - pisze lokalny "Dziennik Zachodni". Według ustaleń prokuratury, 23-letni mieszkaniec Zabrza był przez cały czas pod opieką instruktora. Najpierw zapoznał się z regulaminem i celował do tarczy.

Następnie odwrócił rewolwer i skierował go do swoich ust. Oddał strzał. Instruktor zadziałał wtedy instynktownie i strzelił w kierunku 23-latka

- mówi prokurator Beata Huras. Dodała, że instruktor trafił wówczas w plecy mężczyzny. Odniesione rany okazały się zbyt poważne i nie udało się go uratować

Całe zdarzenie zarejestrował monitoring, zabezpieczony już przez śledczych. Pomocna w wyjaśnieniu okoliczności śmierci 23-latka będzie także sekcja zwłok zarządzona na czwartek. Na jej wyniki trzeba będzie jednak poczekać nawet kilkanaście dni.

W międzyczasie głos w sprawie zabrało kierownictwo strzelnicy, w której doszło do incydentu. "W związku z tragedią jaka się wydarzyła na naszym obiekcie informujemy, że zdarzenie to nie było nieszczęśliwym wypadkiem, a samobójstwem" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

"Więcej informacji na temat nie udzielamy ze względu na dobro rodziny tragicznie zmarłego oraz z uwagi na toczące się postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach" - dodano.

Więcej o:
Komentarze (302)
Tragedia na strzelnicy. 23-latek najpierw strzelił sobie w usta. Potem strzał oddał instruktor
Zaloguj się
 • 45rtg

  Oceniono 89 razy 39

  Intrygujące odruchy ma instruktor. Ale kuce dalej wierzą, że broń w każdej kieszeni zapewnia bezpieczeństwo.

 • 162tony

  Oceniono 76 razy 28

  "Oddał strzał. Instruktor zadziałał wtedy instynktownie i strzelił w kierunku 23-latka"
  To logiczne: słysząc strzał na strzelnicy, strzela się w strzelającego... Każdy wyszkolony instruktor właśnie tak robi... instynktownie...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 33 razy 21

  Pamiętam jak ćwierć wieku temu pewien policjant/milicjant uchronił weterynarza przed śmiercią z łap tygrysa. Skutecznie.

 • maksimum

  Oceniono 35 razy 19

  Dlatego bron palna NIE moze byc powszechnie dostepna,bo zbyt duzo jest wariatow.

 • brunschwick

  Oceniono 30 razy 10

  Nie wiem jakie są tu przepisy, ale na zdrowy rozum instruktor zareagował poprawnie. Klient skierował broń w niewłaściwym kierunku i zaczął strzelać, więc został unieszkodliwiony.

 • proteusz33

  Oceniono 12 razy 8

  Żona milicjanta widzi jak mąż przystawia sobie pistolet do głowy
  -a palnij sobie w łeb,myślisz że będę po tobie płakała ?
  -nie będziesz miała okazji,będziesz następna

 • janptak

  Oceniono 14 razy 6

  Z moich analiz wynika, że samobójstwo przez postrzał jest jedną z najlepszych opcji, by nie czuć bólu. Inna, równie atrakcyjna, choć dość nieestetyczna, to kostka trotylu na czubku czaszki pod stalowym skupiaczem myśli, tak by skierować energię we właściwym kierunku. Rozumiem samobójcę, w końcu miał prawo bać się bólu, ale faktycznie nas.rał instruktorowi w papiery. Powinna być możliwość popełnienia samobójstwa w sposób bezbolesny na życzenie. W końcu jesteśmy podobno wolnymi istotami i mamy prawo zejść ze sceny, jeśli z jakichkolwiek powodów nie chcemy uczestniczyć w tym żałosnym przedstawieniu. No ale suecide booths można znaleźć co najwyżej w Futuramie. Szkoda.

 • Daniel Małysz

  Oceniono 9 razy 5

  90% komentarzy to jest nieprawdopodobny wręcz ściek. Albo ludzie plotą bez sensu, z powodu nieznajomości realiów strzelnic, czy też w ogóle broni palnej, albo plotą bez sensu z nienawiści politycznej. Niektórym to już ta nienawiść naprawdę zakłóca normalne funkcjonowanie. Komentarze o WOT, o Kaczyńskich ... w wątku o samobójstwie na strzelnicy ? Ludzie, czy wy nie macie już życia poza tą polityką ?

 • dziennikarz12

  Oceniono 15 razy 5

  CZEGOS TU NIEROZUMIE??? strzelil sobie w usta-oczywiscie smierc na miejscu!!! czyli nie instruktor go zabil-samobojstwo,instruktor oddal strzal do trupa!!!!! wiec trupa nie da sie zabic!!!-odruch pozapirogronowy-taka klauzura istnieje w ludzkim zachowaniu!!! czyli nikt tu nie jest winny!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX