Szef międzynarodowej dywizji z zarzutami. Miał namawiać na seks 14-latkę

Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu postawiła zarzuty Robertowi O. Według śledczych 52-letni pułkownik próbował namówić na seks 14-letnią dziewczynkę. Policja zatrzymała go w poniedziałek.

Informację o zatrzymaniu wojskowego potwierdził prokurator Marcin Licznerski. Wobec podejrzanego Roberta O. zastosowano zakaz opuszczania kraju, a także poręczenie majątkowe o wysokości 5 tys. zł. i dozór przełożonego wojskowego. Jak podało RMF FM, powołując się na PAP, wojskowy usłyszał zarzut "nakłaniania osoby małoletniej do obcowania płciowego". Grozi mu do trzech lat więzienia. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie udziela żadnych informacji. 

Łowca pedofilów

Policja zatrzymała pułkownika niedaleko mostu na Wiśle w Grudziądzu, gdzie umówił się na spotkanie z nieletnią. Jak nieoficjalnie informowało RMF FM, mężczyzna prawdopodobnie został namierzony przez "łowcę pedofilów", czyli kogoś, kto podszywając się pod osobę małoletnią umawia się na spotkanie z przestępcą, po czym zawiadamia policję. 

We wtorek rano MON opublikował komunikat, w którym poinformował, że płk Robert O., szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu, na mocy decyzji ministra obrony narodowej został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. MON nie podało oficjalnie żadnych powodów dymisji. 

Więcej o: