Kate i William po raz pierwszy w Polsce. Gdzie ich spotkasz? Podpowiadamy

Brytyjska para książęca Kate i William - wraz z dziećmi - rozpoczynają dzisiaj wizytę w Polsce. Na początek odwiedzą Warszawę, a jutro pojawią się w Gdańsku. Gdzie dokładnie będzie można ich zobaczyć?

Kate i William w Polsce spędzą w sumie trzy dni. W Warszawie wylądują o 13:45. Kilkanaście minut później - o 14:05 - w Pałacu Prezydenckim powitają ich Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Wspólnie z nimi książęca para uda się na krótki spacer po pałacowych ogrodach. Na cześć gości zostanie także wydane uroczyste śniadanie.

Kate i William w Polsce - program wizyty

Po godzinie 15:20 Kate i William opuszczą Pałac Prezydencki i przejdą się ulicą Krakowskie Przedmieście pod pomnik Adama Mickiewicza. Będzie to okazja do bezpośredniego kontaktu z parą książęcą.

Nieco później - o 15:45 - w towarzystwie pary prezydenckiej goście zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego. Czeka ich tam spotkanie z weteranami II wojny światowej z Polski i Wielkiej Brytanii. Następnie oddadzą hołd ofiarom powstańczego zrywu, zapalając świece pod dzwonem "Monter ".

Belweder zmienił się dla książęcych dzieci >>>

Później Kate i William pojawią się w budynku Warsaw Spire, gdzie zorganizowano spotkanie z przedstawicielami polskich i brytyjskich start-upów.

Ostatnim punktem w poniedziałek będzie przyjęcie zorganizowane w Łazienkach Królewskich. Uroczystość z okazji urodzin królowej Elżbiety II rozpocznie się o godzinie 20. Podczas przyjęcia w Starej Oranżerii książę William wygłosi przemowę - będzie to jedyne publiczne przemówienie książęcej pary w Polsce.

Kate i William w stolicy - objazdy i utrudnienia >>>

Kate i William w Gdańsku

Następnego dnia - we wtorek - Kate i William udadzą się na Pomorze. Na początek odwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof, gdzie spotkają się m.in. z byłymi więźniami.

W samym Gdańsku książęca para odbędzie spacer po Długim Targu. Goście zwiedzą także tamtejszy Teatr Szekspirowski, a w Europejskim Centrum Solidarności spotkają się z członkami-założycielami tego związku zawodowego - w tym z Lechem Wałęsą.

Para książęca przejdzie też przez historyczną bramę Stoczni Gdańskiej i złoży wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970.

Powrót do Warszawy i lot do Niemiec

W środę rano w Belwederze, który stanie się domem dla członków brytyjskiej rodziny królewskiej, Kate i William odbędą pożegnalne spotkanie z Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą. Jeszcze tego samego dnia z Polski brytyjska para książęca uda się do Niemiec, gdzie odwiedzi Berlin, Heidelberg i Hamburg.

Kim jest kobieta, która podbiła serce księcia Williama? Ebook jest dostępny na publio.pl >>

Egzamin językowy dla polskich polityków. Czy zdadzą go podczas wizyty Williama i Kate?

Więcej o: