Pogoda, jak w kalejdoskopie. Liczyliście na słoneczną aurę? Nic z tych rzeczy [PROGNOZA]

W środę najwięcej chmur pojawi się nad Polską wschodnią. Jednak w drugiej połowie dnia sytuacja zmieni się o 180 stopni.

W zachodniej części kraju pogoda będzie słoneczna. Jednak potem chmury, deszcze i burze obejmą pas Wybrzeża i Wielkopolskę aż po Dolny Śląsk.

Gdzie najcieplej?

Natomiast we wschodniej Polsce popołudnie będzie słoneczne i bez opadów. W Szczecinie 20 st, w Gorzowie Wielkopolskim 22 st, a 23 st. od Zielonej Góry, przez Bydgoszcz, po Trójmiasto. Gorąco będzie w Lublinie, Krakowie i Rzeszowie - tu 26 i 27 st.

A jaka pogoda zapowiada się w czwartek i piątek? Będzie odrobinę chłodniej. W czwartek jeszcze sporo chmur będzie krążyć nad Polską. Na termometrach od 16 st. do 21 st. W piątek już nieco cieplej. W sobotę przelotny pojawi się deszcz na południu i na zachodzie. Z kolei w niedzielę popada na północy kraju.

Jak sprawdzić, gdzie jest burza?

Informacje o tym, gdzie aktualnie pada deszcz, znajdują się na specjalnych stronach internetowych. Dowiemy się z nich między innymi, w jakim kierunku przesuwa się burza i kiedy dotrze do naszego miasta.

Zobacz, gdzie są burze w Polsce>>>

Zobacz, gdzie są burze w Europie>>>

Więcej o: