Trzy szkatuły z ludzkimi sercami odkryte podczas remontu w Węgrowie na Mazowszu

Znalezisko w Węgrowie na Mazowszu. Podczas prac konserwatorsko-restauracyjnych w kościele poklasztornym świętego Piotra z Alkantary i świętego Antoniego z Padwy, pod jednym z obrazów odkryto schowek, a w nim trzy szkatuły z ludzkimi sercami.

Ksiądz Romuald Kosk, proboszcz parafii poklasztornej w Węgrowie powiedział Radiu Podlasie, że szkatuły były wykonane prawdopodobnie ze srebra i dobrze zachowane, dlatego można było odczytać co zawierają.

Pierwsze z serc należy do Róży z Ogińskich Krasińskiej, Kasztelanowej Płockiej , drugiej żony Jana Dobrogosta Krasińskiego zmarłej w 1724 roku. Drugie serce należy do Marii z Czarnkowskich Krasińskiej, Starościny Przasnyskiej zmarłej w 1745 roku, a trzecie serce należy do Błażeja Jana Krasińskiego, który zmarł w 1752 roku i był prawdopodobnie wnukiem Jana Dobrogosta Krasińskiego. Ten ostatni był m.in. starostą warszawskim i łomżyńskim oraz marszałkiem sejmików mazowieckich. Jest pochowany w węgrowskim kościele poklasztornym.

Jan Dobrogost Krasiński był m.in starostą warszawskim i łomżyńskim oraz marszałkiem sejmików mazowieckich. Jest pochowany w węgrowskim kościele poklasztornym. Docelowo szkatuły z sercami powrócą do schowka pod obrazem. Umieszczona zostanie tam też tablica informacyjna mówiąca o tajemniczym znalezisku.

"Miejsce nie z tego świata". Odkryto podwodne jezioro, wypełnione niebezpieczną substancją

Więcej o: