"PiS bezczelnie złamie obietnicę". Nawet prawicowy publicysta oburzony pomysłem partii

Komentatorzy na Twitterze wytykają PiS hipokryzję. Partia, wbrew obietnicom wyborczym, chce wprowadzić nowy podatek od paliw. Oburzony tym pomysłem jest nawet sympatyzujący z prawicą Łukasz Warzecha.

Politycy PiS chwalili się na niedawnym kongresie, że zwiększają wydatki socjalne bez podnoszenia podatków. Tymczasem 6 lipca, gdy Polacy żyli wizytą Trumpa lub wakacjami, posłowie PiS bez żadnego rozgłosu złożyli w Sejmie projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który nałoży nowy podatek na producentów paliw. Prace nad nim mają ruszyć już w tym tygodniu. Jeśli projekt wejdzie w życie, czeka nas prawdopodobnie wzrost cen paliw.

Co ciekawe, Prawo i Sprawiedliwość, gdy było w opozycji, proponowało obniżenie akcyzy na paliwa. Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w sierpniu 2011 roku wystąpił z kanistrem, na którym były opisane elementy składające się na cenę paliwa na stacji benzynowej. Na tej samej konferencji prezes PiS zaproponował także wprowadzenie tzw. wakacji kredytowych w czasie dużych wahań na rynku walut.

W 2010 roku ówcześni posłowie PiS, Mariusz Błaszczak i Beata Szydło, zorganizowali na jednej z warszawskich stacji benzynowych konferencję prasową, na której straszyli rosnącymi cenami paliw i wskazywali winnego tej sytuacji. 

 

Konrad Piasecki z Radia ZET skomentował na Twitterze, że nowy projekt PiS pojawił się po cichu, a kierowcy zapłacą średnio 10 złotych więcej przy każdym tankowaniu.

Publicysta "Do Rzeczy" Łukasz Warzecha nie przebiera w słowach, podkreśla, że uchwalenie nowego podatku będzie "bezczelnym złamaniem obietnicy" niepodnoszenia podatków. I to po raz drugi - po tym, jak wcześniej części podatnikom zlikwidowano kwotę wolną.

Warzecha przypomina deklarację ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który zapewniał w ubiegłym roku, że nie będzie podwyżki opłaty paliwowej.

Jako że w internecie nic nie ginie, szybko wyciągnięto dawne zapewnienia premier Beaty Szydło, że podatki podwyższane nie będą.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15) opublikował szczegółowe wyliczenia, jak głęboko PiS sięgnie do kieszeni kierowców. 

Poseł PO Marcin Kierwiński skomentował, że kierowcy zapłacą m.in. "za miliony dla Rydzyka, pseudoekspertów Macierewicza i Misiewiczów".  

Suski Show, czyli jak poseł PiS ubarwia komisję ds. Amber Gold

Więcej o:
Komentarze (413)
"PiS bezczelnie złamie obietnicę". Nawet prawicowy publicysta oburzony pomysłem partii
Zaloguj się
 • niiktos

  Oceniono 198 razy 122

  ojejku? naprawde? pisiory klamia i kradna?
  a to ci dopiero niespodzianka. kto by sie spodziewal?
  hahahaha

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 97 razy 79

  Kasa ma pójść na Drogi Samorządowe = PIS zasypie kasą kacyków samorządowych w rok wyborów samorządowych

 • Lupro Pibaki

  Oceniono 122 razy 52

  Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy. A dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. Do fanatycznie bezmyślnych, a wręcz odmóżdżonych wyborców pisu, czyli pisząc wprost do głupoty, nic poza prostym przekazem nie dociera. Merytoryczne argumenty nie trafiają i jest to oczywiste bo głupota jest na takowe odporna, ponieważ ich nie rozumie. Pusta micha i pusty portfel jest najlepszym przekazem jaki do nich dotrze. Kiedy skończy się kasa jaką wcześniej wypracowaliśmy, kiedy skończą się pożyczki i cudksięgowanie naszych funduszy, kiedy za 500+ będą mogli kupić tylko pół litra, zacznie się bieda. A to musi nastąpić i to szybciej niż myślimy co widać po podwyżkach cen wszystkiego, po rezygnacjach ( oczywiście z dopisaną do tego cud historyjką , np. śmigłowce) z planowanych zakupów. Szkatułka już pokazuje dno. I ta bezmyślna tłuszcza wrzeszcząca dzisiaj "Jarosław zbawca" , wywiezie zbawcę i jego zgraję na taczkach nawet nie na śmietnik, a na gnojowicę historii. Będzie ciężko, bardzo ciężko, będzie bieda z której trzeba będzie wyjść, nie pierwsza w naszej historii. Ale z tej biedy będziemy wychodzić z uśmiechem na ustach po pozbyciu się szkodników większych niż zaborcy, okupanci i komuna razem wzięci. Dlatego bardzo mnie cieszą te podwyżki. Czekam na kolejne.

 • alexcomp

  Oceniono 104 razy 36

  Żeby to na drogi przynajmniej było. Czyli co 10+ na każdym tankowaniu dla Rydzyka i reszty tej bandy.

 • zwolay

  Oceniono 102 razy 32

  Mało złodziejom??? Wiecie że 60% ceny paliwa to podatki??? Czy 60% to nie jest kradzież????Ponad połowa??No ludzie!! A im mało i chcą więcej!!!

 • skapare

  Oceniono 97 razy 29

  Łukasz, bo cię dorzucą do gorszego sortu, komunistów i złodziei, resortowych dzieci itd i co zrobisz chłopie?

 • kalowiec

  Oceniono 81 razy 11

  o i to są problemy, yebane pisdzielskie złodzieje i oszuści!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX