Lech Wałęsa w szpitalu. Były prezydent został przyjęty na oddział kardiologiczny

Lech Wałęsa od soboty jest na oddziale kardiochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Zdaniem lekarzy, były prezydent ze względu na stan zdrowia, powinien kilka dni pozostać w szpitalu.

Kłopoty z krążeniem, które jak podaje ''Rzeczpospolita", były powodem przyjęcia legendarnego przywódcy Solidarności do szpitala, nie stanowią zagrożenia dla życia, ale oznaczają, że Wałęsa pozostanie kilka dni na oddziale.

Lech Wałęsa, jak to ma w zwyczaju, sam napisał na Facebooku o swoim pobycie w szpitalu. Oprócz kilku zdjęć z placówki, były prezydent zamieścił też krótki wpis, w którym chwali personel za opiekę.

Trójmiejska "Gazeta Wyborcza" pisze, że prawdopodobnie Wałęsa nie będzie mógł 10 lipca wziąć udziału w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej, która odbędzie się w Warszawie.

Były prezydent oraz legenda opozycji z czasów PRL - Władysław Frasyniuk, apelowali niedawno w liście otwartym do licznego udziału w kontrmanifestacji.

"Stajemy w obronie naszych dzieci i ich dzieci, którym należy się prawo do wolnej, demokratycznej i nowoczesnej ojczyzny na miarę XXI wieku. Apelujemy do wszystkich, którym bliskie są te wartości, o zaangażowanie. 10 lipca my, Obywatele, staniemy na Krakowskim Przedmieściu naprzeciwko Jarosława Kaczyńskiego w obronie naszych praw" - napisali Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk.

"Okażmy wsparcie dla Wałęsy, wybierzmy się na kontrmiesięcznicę" - apeluje Cimoszewicz

Więcej o: