Tej nocy burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia dla dziewięciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem, które mogą nadejść tej nocy na zachodzie i południu Polski.

Województwo lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie - w tych regionach IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. Dotyczą one burz z gradem, które mogą nadejść tej nocy na zachodzie i południu Polski. Na obszarze całego kraju mogą pojawić się też opady deszczu.

Jak informuje portal Pogodynka.pl, jutro nad ranem lokalnie pojawią się mgły, także spodziewane są burze. IMGW wydało prognozę zagrożeń związanych z burzami od jutra do niedzielnego poranka dla niemal wszystkich województw (z wyjątkiem zachodniopomorskiego i podlaskiego). Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 19 do 26 stopni Celsjusza.

Pogoda uspokoi się nieco w niedzielę, kiedy burze wystąpią jedynie na południu. W poniedziałek znów uderzenie wyładowań atmosferycznych - prognoza zagrożeń wskazuje, że burze z gradem dotkną niemal całego kraju z wyłączeniem Polski północnej.