"Wiadomości" TVP przemilczały jeden temat. Choć jeszcze dwa dni temu rozpierała je duma

Na kilkadziesiąt minut przed przylotem Donalda Trumpa do Polski "Wiadomości" TVP opowiedziały o jego wizycie niemal wszystko. Dla jednego wybranego tematu nie znalazły jednak miejsca.

A chodzi o dzisiejszą decyzję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, który od poniedziałku obraduje w Krakowie. Po blisko godzinnej, burzliwej dyskusji eksperci przyjęli raport, w którym wezwano Polskę do natychmiastowego wstrzymania wycinki w najstarszej części Puszczy Białowieskiej. Ministerstwo Środowiska bezskutecznie walczyło natomiast o warunkowe prawo do jej prowadzenia. Na 140 krajów stanowisko to poparły jednak tylko Kazachstan i Azerbejdżan.

Protest trwa. Co się dzieje w Białowieży? >>>

Milczenie "Wiadomości" TVP jest o tyle ciekawe, że jeszcze dwa dni temu sesji UNESCO poświęcono w tym serwisie ponad 3 minuty. Materiał opowiadał jednak wówczas o pierwszym dniu wydarzenia oraz o tym, że delegacje wybrały na miejsce spotkania właśnie Polskę. "Powodów do dumy być może będzie więcej. 9 lipca zostanie podjęta decyzja, czy na listę UNESCO zostanie wpisana Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach" - usłyszeliśmy w zapowiedzi.

Donald Trump w Polsce

Dziś natomiast spora część "Wiadomości" była poświęcona - z oczywistych względów - zbliżającej się wizycie Donalda Trumpa w Polsce. Redakcja programu znalazła nawet miejsce na materiał poświęcony... technicznym przygotowaniom do transmisji m.in. z przemówienia amerykańskiego prezydenta na pl. Krasińskich w Warszawie. "Dzięki TVP relacje popłyną w świat" - chwalił się dziennik.

Belki "Wiadomości" to sztuka sama w sobie. Zobacz najlepsze >>>

Szyją stroje podręcznych. Tak warszawskie kobiety szykują się do demonstrancji przeciwko wizycie Trumpa

Więcej o: