Karambol przy budowie S17. Zadziałał "efekt domina", nawet 31 osób rannych

Na drodze Warszawa - Lublin doszło dziś po południu do poważnego wypadku w okolicach Anielowa (woj. mazowieckie). W wyniku karambolu poszkodowanych zostało nawet 31 osób.

Policja dostała zgłoszenie o wypadku o godz. 14:43. Do zdarzenia doszło w pobliżu budowy S17, skąd wyjeżdżało kilka pojazdów. By umożliwić im przejazd, jedna z osób wstrzymała ruch. Zatrzymały się wówczas cztery samochody i dwa busy - ostatni z nich przewoził ludzi.

- Wtedy w tył ostatniego busa uderzyła ciężarówka i zadziałał "efekt domina" - tłumaczy w rozmowie z Gazeta.pl asp. szt. Marek Kapusta z policji w Garwolinie. Dodał, że kierowcy wszystkich siedmiu pojazdów byli trzeźwi.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, poszkodowanych zostało w sumie 31 osób. Dwie z nich najciężej ranne zostały przetransportowane śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali. Kolejne 8 osób doznało jedynie powierzchownych obrażeń - po udzieleniu im pomocy na miejscu zostały zwolnione do domu.

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują służby, stąd kierowcy podróżujący drogą krajową nr 17 muszą liczyć się z objazdami przez Żelechów czy Dęblin, a w kolejnych godzinach - z ruchem wahadłowym.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości portalu Wirtualny Garwolin.

Nie warto ryzykować. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej może skończyć się tragicznie

Więcej o: