Ojciec Rydzyk zirytowany na PiS. Dawno tak nie atakował rządu. "Do kościoła!"

O. Tadeusz Rydzyk nigdy nie stronił od angażowania się w politykę. Tym razem ostro skrytykował minister pracy i rodziny, Elżbietę Rafalską, za pomysł stopniowego wprowadzania zakazu handlu w niedzielę. "Nie kombinować"- pogania duchowny.

O. Rydzyk jest zdecydowanym zwolennikiem projektu Solidarności o zakazie handlu w niedzielę. Jak podaje SuperExpress, kiedy minister pracy i rodziny, Elżbieta Rafalska, zaproponowała pomysł stopniowego wprowadzania ograniczeń, dyrektor Telewizji Trwam szybko wyraził swoje niezadowolenie. 

Akurat! Nie zgadzajmy się na to. Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy

- Grzmiał na antenie Radia Maryja. 

Pan Bóg nie błogosławi kombinujących

- Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących- krytykował redemptorysta.

Urzędniczka nie poczuła się urażona atakiem ojca dyrektora i razem z innymi posłami podpisała się pod listem do papieża Franciszka w obronie o. Rydzyka i "zagrożonej w Polsce wolności mediów katolickich".

Nie ma kompromisu

Sprawa handlu w niedzielę nie zbliża się na razie do końca. Istnieje parę różnych projektów, w tym ograniczenie działania sklepów do 13 czy zakaz handlu w co drugą niedziele- byłby to kompromis, jednak ojciec dyrektor nie zgadza się na połowiczne rozwiązanie.

Więcej o: